Video placeholde
Debata o očkování proti covid-19 ve Sněmovně: Poslanec Lubomír Volný
Jednání Sněmovny o prodloužení nouzového stavu: Poslanec Lubomír Volný (22.12.2020)
Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se prali o ceduli
Lubomír Volný: Teď vstanu a...
Poslanec Lubomír Volný
8
Fotogalerie

Pane kolego Volný, jste sobecký idiot! Dominik Feri nadával ve Sněmovně exposlanci SPD za nenošení roušky

Dnešní vystoupení nezařazeného poslance Lubomíra Volného (dříve SPD) ve Sněmovně, kde hovořil bez roušky, vyvolalo ostrou reakci poslance TOP 09 Dominika Feriho. Feri za to nazval Volného sobeckým idiotem. Volný tento týden oznámil, že se svým kolegou Marianem Bojkem odmítají nosit ve Sněmovně roušky. Jsou podle něj symbolem nastupujícího nového světového řádu a globálního ekonomického resetu. Ve sněmovních budovách je nošení roušek a obdobné ochrany dýchacích cest kvůli pandemii covidu povinné. Vyjádření najdete ve videu v úvodu článku.

"To co se tady událo, je věc naprosto neuvěřitelná," reagoval na Volného vystoupení poslanec Feri. "Pane kolego Volný prostřednictvím předsedajícího: jste sobecký idiot, protože tady mluvíte bez roušky, bez roušky na mikrofon," řekl. "Můžeme spolu nesouhlasit, ale prosím, dodržujme hygienická opatření," dodal. Volný už od řečniště na Feriho slova nezareagoval.

"My z politických i občanských důvodů nebudeme v Poslanecké sněmovně nosit symbol nastupujícího nového světového řádu a globálního ekonomického resetu - roušky," oznámil tento týden na svém facebookovém profilu Volný. Jeho rozhodnutí už označil za bezohledné předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) ho považuje za ignoranci a ohrožení ostatních kolegů.