nahoru

Některé ostravské restaurace ve středu na protest nezavřou. Místo toho vyvěsí státní vlajku

ČTK, red 8. prosince 2020 • 17:00
Některé ostravské restaurace ve středu na protest nezavřou. Místo toho vyvěsí státní vlajku
foto: ČTK/Miroslav Chaloupka

Provozovatelé některých ostravských restaurací zvažují, že ve středu ve 20:00 nezavřou, jak nařizuje nové opatření proti šíření koronaviru, a vyvěsí státní vlajku. Chtějí tak protestovat proti rozhodnutí vlády. Připojily by se tím k akci občanské neposlušnosti, kterou iniciovali zaměstnanci pivovaru Malý Janek z Jince. 

"Ve středu nezavřeme náš pivovar a restauraci ve 20:00 a na protest vyvěsíme českou vlajku. Věříme, že se k nám přidají ostatní kolegové, kteří jsou psychicky, fyzicky i finančně zcela na pokraji svých sil jako my," uvedl Jiří Janeček z podniku v Jincích. Podle něj je vláda dlouhodobě neschopná řešit danou situaci a restaurace si vybrala jako obětního beránka. Vše shodila na restaurace a pivovary, uvedl. "Narvané korporátní obchody, metra, děti ve školách nevadí, ale vadí restaurace s desítkami lidí," uvedl Janeček ve výzvě.

S tím souhlasí i manažer restaurace Stračena pub v Ostravě-Výškovicích Radek Bílý. "Nechápu, proč jsou obchody narvané a nám zkracují provozní dobu," řekl ČTK. Dodal, že už docházejí síly na neustálé změny. "Nervy už máme v háji," doplnil. Osobně iniciativu kolegů z Malého Janka podporuje. "Líbí se mi to. Je to dobrý nápad. Proberu s majiteli, jestli se k protestu připojíme," řekl.

Zvažuje to i majitel restaurace U Rady v centru Ostravy Marián Bavlšík. "Ještě jsem o tom neslyšel, ale připojil bych se. Vlajku někde seženu," řekl. Dodal, že restaurace zkrácením doby, kdy mohou být otevřené, přišly o velkou část tržeb. "Už nám omezili kapacitu na 50 procent. Pak nás zavřeli v deset a nyní v osm. Přes obědy ale moc nefungujeme. Lidé ve městě ještě nejsou. Většina našich hostů stále pracuje z domu," uvedl Bavlšík.

Provozní restaurace Sbeerka v Ostravě-Porubě uvedl, že i jim budu dvě hodiny provozu v tržbách chybět. "Jsme ale rádi, že nás nezavřeli zase úplně," uvedl.

ČTK, red
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.