nahoru

Auto s ministrem zahraničí Petříčkem bouralo. Řidič zemřel, ministr je v pořádku

jko, blesk.cz/zpravy 6. května 2020 • 15:20
Auto s ministrem zahraničí Petříčkem bouralo. Řidič zemřel, ministr je v pořádku
foto: David Malík

Dopravní nehodu měl v noci na středu ministr zahraničí Tomáš Petříček (38, ČSSD). Vyboural se v taxíku, ve kterém jel coby pasažér. Podle zdroje Blesku je šéf české diplomacie v pořádku. Za nehodu podle všeho mohou zdravotní obtíže řidiče. Právě v pražské ulici Nuselská, kde Petříček bydlí, se záchranáři snažili oživit řidiče taxi (†62) po kolapsu za volantem.

„Byl jsem v noci u tragické dopravní nehody jako pasažér. Je mi líto, že vyhasl lidský život. Chci pozůstalým vyjádřit svou upřímnou soustrast. S mou ženou zítra uspořádáme zádušní mši,“ uvedl pro Blesk Tomáš Petříček.

„Pan ministr měl v době dopravní nehody, na základě vlastního požadavku, přerušenou policejní ochranu. Je to jeho právo a je to běžné. Chráněná osoba může kdykoliv policejní ochranu odmítnout či přerušit,“ uvedla na twitteru Policie ČR. Rozehnala tak dohady, proč nejel Petříček služebním vozem.

Řidič při nehodě v Nuselské ulici, tedy v místě Petříčkova bydliště, narazil v nízké rychlosti do zaparkovaného auta, oživit se ho snažili nejprve policisté. „Snažili se ho resuscitovat, bohužel neúspěšně,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Více se o incidentu dočtete ZDE >>>

jko, blesk.cz/zpravy
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.