Bude Facebook přístupný pod 13 let? | Reflex.cz
nahoru

Bude Facebook přístupný pod 13 let?

Adam Kolář29. května 2011 • 08:00
Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg
• foto: 
Profimedia.cz

Mark Zuckerberg na toto téma vášnivě hovořil v Paříži, při summitu e-G8. Nevyloučil myšlenku, že by v brzké budoucnosti mohl Facebook přilákat už i malé děti — a to zcela legálně.

Facebook začíná být pro mladé lidi stále atraktivnějším zdrojem komunikace a zábavy. Jeho příští projekt, jejž se chystá rozjet ve spolupráci s hudebním přehrávačem Spotify, to jedině utvrdí


Jistě že na Facebooku děti pod třináct let už jsou. Jenom se tam skrývají pod falešnými jmény, věkem kolem osmdesátky a bydlištěm někde na Marsu. Jejich legalizací na Facebooku jde tedy v mnoha případech o kosmetickou úpravu. Ve většině ovšem také o přilákání těch, které (resp. jejich rodiče) ctí pravidla.

 

Mrak, který uzavřel kontinent s tornádem v zádech
Adam Kolář 28. května 2011 • 18:19

Mrak, který uzavřel kontinent s tornádem v zádech

 

Už tak dost nízká hranice by se podle samotného Zuckerberga mohla snížit pouze tehdy, až bude v silách Facebooku udržet to na vzdělávací úrovni a zároveň zajistit bezpečnost oněch mladých uživatelů. To, že chce celý pakt o jasné věkové hranici snižovat, označil za vytržený z kontextu. Prý o tom jen uvažuje a hledá způsob, jak to celé umožnit. Dodal, že „rozhodně to není první na seznamu věcí, jež musíme ve Facebooku vyřešit. Je to pouhá vidina do budoucna.“

 

Historické plavky
ako 27. května 2011 • 13:12

Historické plavky

 

Helena Vondráčková měla dlouhou noc. Stěžuje si rozhlasu, že nehraje její písně
Že by Facebook nějak vzdělával, to bych netvrdil. Spíš by tato „změna pravidel“ vedla k tomu, že Facebooku by se otevíraly dveře do nového světa. Inzerce na Facebooku by měla širší obzory, zvedl by se počet uživatelů, přibylo by aplikací a se vším tím samozřejmě peněz. U tak mocné firmy, jako je Facebook, si jen říkám, zdali by nebylo jednodušší udělat raději dětskou verzi Facebooku. Když už to musí být. Co ale můžeme od světa Facebooku očekávat doopravdy, to nám už povědí děti.
Klíčová slova:


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Konspirační teorie realitou: Projekt MKUltra a vládní pokusy na lidech
PREMIUM X JXD: Menhiry a erekce aneb Jak se mi tajemnou silou postavila hůl
PREMIUM X Petr Sokol: Sázejte na politiku, dokud se v českých sázkových kancelářích nenaučí určovat kursy
PREMIUM X Ivan Stěpanovič Koněv: Hrdinný osvoboditel Prahy, nebo padouch?
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč se Čapí hnízdo nesmělo dostat před soud

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější