Velikonoční silnice si vyžádaly 17 mrtvých. Policie chránila a pomáhala jinde | Reflex.cz
nahoru
Pavlína Wolfová bloguje

Velikonoční silnice si vyžádaly 17 mrtvých. Policie chránila a pomáhala jinde

Pavlína Wolfová26. dubna 2011 • 14:37
Páchník policejní
Páchník policejní
• foto: 
Reflex.cz

Policisté na Ostravsku zadrželi o víkendu dvojici mladých lidí, kteří během mazlení v třešňové aleji údajně rozsedli přísně chráněného brouka. „Šlo o páchníka hnědého, kriticky ohrožený druh v celé Evropě,“ uvádí policejní protokol.

Ze zpravodajství o tomto unikátním incidentu vyplynulo, že policejní hlídka vyrazila na místo, provedla šetření, pořídila fotodokumentaci a dotyčné milence předvedla na stanici, aby je podrobila výslechu. Nic na tom, že se následně zjistilo, že fatálně pochroumaného páchníka hnědého, jak později ze sledu událostí vyplynulo, na milence ze žárlivosti narafičil a udal je předchozí milenec dívky. Causa „mrtvý brouk“ v ten čas zaměstnala přinejmenším dva policisty.

 

Skandál na české hudební scéně: Tajná nahrávka plánů Zeťové a Davida

 

Zpoplatnění všech silnic: Vláda si myslí, že vám ještě zbyly nějaké peníze
Cestou z Pece pod Sněžkou přes Trutnov na Jičín a Prahu, kde by jí v tom čase bylo třeba jako soli, nebyla k vidění jediná dopravní hlídka. A tak se to tam štosovalo. Ve škarpě v Ohavči ležel v dopravní špičce bez povšimnutí koledník spadlý s kola, které zůstalo zahozené na silnici. Řidiči kolo okolo objížděli a po policistech ani památky. S koncem svátečního víkendu se také ucpávala dálnice D1 až do obludných rozměrů a situaci řešili rozčilení řidiči v rádiu, nikoliv policisté. Ti prý zatím po celé republice v posílených hlídkách měřili asi na dvou stech vybraných místech rychlost projíždějících automobilů. Asi tam, kde to jelo, aby se něco naměřilo, protože tam, kde to nejelo, tedy nebyli k zastižení. Jeden redakční kolega nepotkal ani jednoho policistu na trase Praha – Turnov – Praha, druhý neviděl stejně tak ani jednu hlídku na cestě do Benešova, nedostatek policistů hlásili médiím i lidé vracejících se z Moravy a Severních Čech.

 

Konec světa už je za námi. Proběhl v tomto týdnu
Adam Kolář 22. dubna 2011 • 15:25

Konec světa už je za námi. Proběhl v tomto týdnu

 

Takže z dnešních novin víme, že koncem svátečního víkendu pomáhala Policie České republiky státní kase výběrem pokut za rychlost a chránila brouky na Ostravsku. Na silnicích zatím zahynulo 17 lidí, což je nejvíce za posledních sedm let.Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
22,730
29,970
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější