Šaty Kate Middletonové se prodaly za 125 tisíc dolarů | Reflex.cz
nahoru

Šaty Kate Middletonové se prodaly za 125 tisíc dolarů

Adéla Knapová20. března 2011 • 18:00
Kate Middleton
Kate Middleton
• foto: 
Nick Warner / CC BY-SA

Právě v těchto průsvitných šatech upoutala Kate pozornost prince Williama, když se v nich roku 2002 prošla po předváděcím mole charitativní módní přehlídky univerzity St. Andrews.

Jaká je hlavní příčina rozvodů? To je jednoduché: manželství
Jan Berwid-Buquoy 18. března 2011 • 10:31

Jaká je hlavní příčina rozvodů? To je jednoduché: manželství

A legenda spojená s šaty říká, že právě štíhlé a všem na odiv vystavené tělo studentky Kate zaujalo následníka trůnu na první pohled. Jeho srdce si pak Kate měla získat v zápětí poté svými charitativními postoji. Šaty tehdy ještě studující návrhářky Charlotte Toddové, do nichž oblékla sportovkyni Kate, totiž v podstatě tvoří jen jeden úzký pruh černé látky a jeden tyrkysové přes prsa a poté už jen průhledná krajka.

 

Novým majitelem kusu krajky s konfekční velikostí číslo 8 (v ČR odpovídá velikosti 36) se stal anonymní soukromý sběratel, jež na aukci aukční firmy Kerry Taylor vystupoval pod jménem Nick z Jersey. Přičemž Jersey je ostrůvek v moři mezi Velkou Británií a Francií. Tajemný Nick instruoval po telefonu najatého zástupce, který stál po celou dobu aukce až vzadu místnosti, kde dražba probíhala.

 

Julian Assange promluvil ke studentům: Internet je dokonalý sledovací systém

 

Až do doby dražby ležely šaty ve skříni v krabici u matky návrhářky Toddové. Od okamžiku, kdy bylo veřejně oznámeno zasnoubení Kate s Williamem, se Toddová právě díky „oněm“ šatům ocitla pod palbou otázek. „Všichni chtěli vědět, proč jsem jí tehdy dala tyto průhledné šaty. Ale já nemám nejmenší tušení, jestli si je Kate vybrala sama s úmyslem projít se před princem ve spodním prádle, nebo jí je prostě organizátoři přehlídky přidělili kvůli vypracované postavě,“ tvrdí Toddová.

 

Vraždy v Midsomeru: „Nechceme žádné černochy, tohle je britský seriál“
Jedno je však podle ní jisté; připravovaná svatba Kate a Williama je obchodním požehnáním pro všechny, kteří s nimi a jejich romantickou love story mají co do činění. Zakázky se jen hrnou nejen Toddové, ale i výrobcům panenek Kate v zásnubních tmavě modrých šatech, klenotníkům, kteří vyrábějí kopie jejího zásnubního prstenu, papírníkům, na jejichž ubrouscích se mladý pár usmívá o trošku méně leskle než na porcelánových držácích „zásnubních“ příborů a klíčenek...
Mánie ohledně královské svatby se blíží k vrcholu, protože duben je za dveřmi. Všechny významné noviny a časopisy ve Velké Británii mají už od oznámení

 

Fotogalerie: Jak si představovali rok 2000 před sto lety

 

zasnoubení samostatné zpravodajství věnované jen této události. Sázkové kanceláře vypisují šílené kurzy na to, zda bude novomanželům na svatbě pršet či svítit slunce, zda bude mít nevěsta šaty bílé nebo vyšívané zlatem, zda skutečně pozvali na obřad Davida a Victorii Beckhamovy a ne amerického prezidenta s chotí. A do toho všeho v Británii stále probíhá debata, zda Kate prince ulovila úmyslně či zda šlo skutečně o lásku na první pohled z obou stran. Ať už to bylo jakkoliv, právě průhledné nic, ve kterém princ svou vyvolenou poprvé spatřil, neslo na přehlídce v roce 2002 oficiální název „Umění svádění.“Klíčová slova:


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější