nahoru

Království za plyn: Opravdu lidé v blahobytu degenerují a ztrácejí vědomí, co je podstatné?

Cyril Höschl 14. června 2022 • 18:20
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

Dobrý den, pane profesore, připomínáme si výročí atentátu na Reinharda Heydricha. Spoustu statečných Čechoslováků ochotných položit životy za svobodu. Dnes ale vážně uvažujeme o možnosti obětovat životy ukrajinských mužů, žen i dětí jen proto, aby nám nezdražili plyn. Přemýšlím, co se to s námi za těch 80 let stalo? Je to nějaká „cyklická“ degenerace, která pramení z blahobytu? Děkuji a přeji mnoho zdaru. Jan Holemý, Králův Dvůr

Čecháčkovská malichernost tváří v tvář nezměrnému utrpení ukrajinského lidu působí opravdu odpudivě. Přece nebudeme přijímat další uprchlíky, mohl by nám zdražit kaviár. Ať si tam umírají, hlavně že my budeme mít v zimě plyn na topení a v létě elektřinu na ­klimatizaci. Taky se vždy zachvěju hnusem, když tohle slyším, a ještě hůř, když čtu nebo slyším z českých úst zločinnou ruskou propagandu. To je něco tak otřesného a nepochopitelného asi jako podpora nacismu a schvalování holocaustu. Jeden se stydí za to, že žije v jedné zemi s mravními zrůdami, které by se zřejmě neštítily ani genocidy, když mohou všelijakými nesmyslnými kecy o nacismu a ­laboratořích na Ukrajině schvalovat apokalyptickou ­zkázu celých měst a vraždění ­civilistů, vesměs naprosto nevinných lidí, včetně dětí. Co to je za lidi (dobře si je zapamatujme), to ­hlava ­nebere.

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.