nahoru

Další Manifesto, další radost: Praha má nový otevřený prostor, kde máte chuť trávit čas a dát si skvělé jídlo

Darina Křivánková 22. října 2021 • 06:10
Nabídka restaurací konceptu Manifesto funguje jako cesta kolem světa, z každého kouta něco
Nabídka restaurací konceptu Manifesto funguje jako cesta kolem světa, z každého kouta něco
• foto: 
Manifesto

Na začátku září se v Praze otevřelo v pořadí třetí Manifesto. Najdete ho u Anděla na křižovatce Na Knížecí, kterou dlouhé roky „zdobila“ hodně pochybná tržnice. Z místa, jemuž bylo radno se spíš vyhnout, se stal prostor, kam je víc než příjemné zajít. Na jídlo, na drink nebo jen tak. Je tu totiž dobře.

Když se před pár lety otevíralo první Manifesto na Florenci, bylo to krásné a pro leckoho možná až příliš světové. Prý uvidíme. A viděli jsme. Manifesto prokázalo mimořádnou životaschopnost, obstálo v létě i v zimě, i v době covidové a dnes ukazuje směr a inspiruje. Pro připomenutí: koncept Manifesto zabydluje nevyužité a zanedbané městské prostory, jde o dočasné projekty, počítá se s tím, že v budoucnu ustoupí developerské výstavbě, než na ni ale dojde, tak si to tady můžeme udělat krásnější. A taky udržitelné, šetrné či ohleduplné, jak chcete. Manifesto staví na tom, že recykluje. Architekti na nový projekt využili stavební korpusy z kontejnerů a řadu dalších prvků z Manifesta č. 2, které ukončilo činnost na konci července. Aktuálně jsou v Praze Manifesta dvě. Opět jde o místo, kde máte možnost si vybrat z rozmanité škály jídel a nápojů, ale i posedět, setkávat se, zajít na koncert, na film.

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře