nahoru
Premium Život a styl

Koho se vyplatí sledovat na Instagramu, když chcete uvařit, a navíc se něco dozvědět?

Darina Křivánková 13. října 2021 • 14:00
To jsou oni: objev Chefkoudy, vítězka Karolína Four a Lukáš Hejlík, který soutěž Food Blog roku organizuje
To jsou oni: objev Chefkoudy, vítězka Karolína Four a Lukáš Hejlík, který soutěž Food Blog roku organizuje
• foto: 
Šárka Babická

Doba covidová foodbloggerům přála. Čím méně jsme chodili do restaurací, tím víc jsme hledali gastronomickou inspiraci na internetu a sociálních sítích. A projevilo se to i na osmém ročníku soutěže Food blog roku. Něco o tom vím, byla jsem opět v porotě.

Letos to znamenalo proklikat se takřka třemi stovkami blogů. Dalších 120 blogů pak čekalo v kategorii Objev, kam byli zařazeni nováčci. Už loni jsme se shodli na tom, že aby člověk mohl být foodbloggerem, nepotřebuje k tomu blog – byť ti opravdu dobří, aktivní a pracovití ho mají. Stačí sociální sítě, především Instagram. Tam už ale nestačí dokumentovat, jakou jsem měla prima snídani, kde jsem byla na obědě s kámoškou a že jsem o víkendu upekla koláč. Dobrý foodblogger musí nabízet atraktivní obsah, něco navíc, co obohatí ty, kdo ho sledují: zajímavou edukaci, super zpracované recepty, inspirativní fotky, informace a tipy z gastroscény… Možností je spousta. Taky je fajn dělat to jinak než spousta ostatních, stýpadesátý blog o zdravém hubnutí je otrava – a že jsem jich fakt tolik viděla.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.