nahoru
Premium Život a styl

V Benátkách všechno v pořádku aneb Cestování za jídlem si teď lze užít v mnohem větší pohodě a s komfortem

Darina Křivánková 3. srpna 2021 • 11:00
Aperol Spritz a cicchetti (italská verze našich chlebíčků) – typická benátská gastronomická kratochvíle
Aperol Spritz a cicchetti (italská verze našich chlebíčků) – typická benátská gastronomická kratochvíle
• foto: 
Darina Křivánková

S cestováním je to pořád takové napínavější, ale jde to. A vlastně je to skvělé! V turisticky nejexponovanějších destinacích není zdaleka tak nacpáno jako obvykle a díky tomu se tu dají zažít mnohem příjemnější okamžiky. I gastronomicky. Typický příklad jsou Benátky.

Za běžných okolností je v Benátkách pravděpodobně nejhustší koncentrace turistů na planetě. Teď je stále možné si to tady užít tak nějak autenticky, v klidnějším tempu, bez návalu turistů a front. Doporučuju vykašlat se na nejprofláklejší památky a muzea a jen tak se toulat uličkami. Benátky mají úžasnou atmosféru nasáklou dekadencí, sladkým životem a nekonečnou romantikou. Když město opustí jednodenní turisté (ti, co je autobusy a trajekty vyplivnou v 10 dopoledne a naloží v šest večer), můžete tu bloudit uličkami takřka sami.

S oranžovým drinkem v ruce

Nutně k tomu budete potřebovat Aperol ­Spritz. Tenhle drink má původ přímo v Benátkách a není zas tak starý, v 50. letech minulého století ho tu začali míchat jako alternativu k vinnému střiku. Jeho základem je kořeněný sytě oranžový bitter s charakteristickou chutí hořkých pomerančů, ale obsahuje i výtažky z hořce nebo rebarbory. Začali ho vyrábět v roce 1919 bratři Barbierové v Padově, od roku 2003 patří tento nápoj do rodiny Campari. Aperol Spritz je nesmírně osvěžující a příjemně nahořklý, když ho náležitě naředíte kostkami ledu, můžete s jeho popíjením začít už kolem poledne a pohodlně vydržíte až do pozdního večera. Namíchají vám ho tady prakticky v každém podniku, klidně i do kelímku s sebou.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.