nahoru

Prázdninové desatero: Co dělat o jarních prázdninách, když nic nesmíme?

 • Kateřina Kadlecová 22. února 2021 • 17:00
  Prázdninové desatero: Co dělat o jarních prázdninách, když nic nesmíme?
  Lidé nadšeně běžkovali v oboře Hvězda
  • foto: 
  Facebook Pro Břevnov

  Doba je ošklivá, když člověk sleduje zprávy a nezavírá oči před realitou. Jakmile je ovšem jen přivře, nebo když má kvůli své pečující profesi, případně home officu a dětem v domácím vyučování, a tedy i domácím jedení a pobývání, práce nad hlavu a nestíhá moc přemýšlet nad budoucností téhle země, případně lidstva vůbec, může se zasnít nad tím, jak by mohl prožít jarní prázdniny. Tak co třeba…


 • Vyběhnout na lyže

  A tím nemyslíme, abyste se nechali vyvážet sněžným skútrem na sjezdovku. Ani abyste se teleportovali do italského Livigna, kde vám stejně jako loni zůstává viset čtyřseteurová záloha za ubytování v tom příjemném penzionku… Prostě si najděte nejbližší běžeckou stopu (a při troše štěstí parkovací místo v dochozí vzdálenosti) a užijte si poslední stopy sněhu. Přiznejme si totiž jednu věc: letošní zima byla pro bodovačku a bruslení na rybníku parádní. Což jen umocňuje soucit s vlekaři, kterým po letech konečně pořádně napadlo – a zisky zase v háji.


 • Prozkoumat okolí bydliště

  Pokud jste v posledním roce nepropadli kouzlu kešek, zkuste je objevit teď. A keš k tomu nepotřebujete, tahle zábava je zadarmo. Geocaching je celkem ušlechtilé vyžití ideální pro rodiny s dětmi a páry se psy; stačí mít chytrý telefon nebo GPS, solidní turistickou obuv a dobré oči. Letos to se schovanými krabičkami plnými úkolů a drobných suvenýrů ve velkém rozjely skautské družiny i různé sportovní oddíly včetně těch extraligových, tak se porozhlédněte, jestli by z toho pro vás neplynulo pár hezkých odpolední na vzduchu.


 • Zaplavat si

  A když už jsme u vzduchu, nezapomínejme ani na další živly. Letos se přes zavřené bazény a teploty značně pod nulou dosti plave. To se vyseká v ledu díra a naskáčete tam… Ne, tak jednoduché to s otužováním není, už jsme o tom psali. Ale už nikdy nebude tak snadné s ním začít – méně rušivých podnětů od kin přes večeře v nóbl restauracích člověku otevře obzory a prolomí ledy!


 • Pozorovat cvrkot

  Nebo spíš vrkot. Taková hejna zpěvných ptáků na krmítkách dávno nebyla, jak ostatně prokázala i letošní Ptačí hodinka, a ani s oblevou ornitologické žně nekončí. Vydejte se s dalekohledem do zimních přístavů pozorovat morčáky a poláky nebo ke skládkám vejrat na krmící se krkavce, luňáky a káňata. Než přiletí první čápi, staňte se amatérským ornitologem.


 • Načíst konečně toho Jiráska

  Kamenná knihkupectví jsou zavřená a malí nakladatelé to mají těžké. Vy už víte, jak nepřispívat velkokapitalistům z velkých distribucí, ale neztratili jste tak trochu kontakt s vaší nejbližší veřejnou knihovnou? I ty, které během nejtvrdšího lockdownu objednané knihy po čtenářích nerozvážely, mají teď konečně otevřená výdejní okénka. Naklikejte si potravu ducha – a vyrazte za čtením.


 • Provařit se tím

  Kolegyně Darina Křivánková, šéfredaktorka gastronomického měsíčníku F.O.O.D., psala v posledním roce na „jídelní“ stránce tištěného Reflexu několikrát o tom, jak se rozmohlo domácí vaření a jak stoupá jeho kvalita. Najděte si blog, který vám konvenuje (od www.cuketka.cz po kitchenette.cz), a uvařte a upečte všechno, co tam najdete. V obchodech je nebezpečno a cukráři leží s covidem, takže ten narozeninový dort prostě letos musíte zvládnout sami. A proč ne rovnou i svatební croquembouche? 


 • Zmasírovat se

  Už dlouho jste neviděli svého kadeřníka, pedikéra, kosmetičku? A co teprve maséra! Těla bez halových a skupinových sportů strádají, procházky pro protažení nestačí… Najděte si na internetu dobrý a intenzivní masérský kurz; poznáte svoje tělo a uděláte radost svým blízkým. Všem. Každý večer. Masáže jsou třeba.


 • Začít cvičit

  Pokud se chcete přidat k těm, kdo setrvalým přežíráním se zvyšují riziko covidových komplikací, proti gustu žádný deputát. Ale co takhle založit whatsappovou skupinu pro pár známých a začít společně každý den patnáct dvacet minut cvičit? Zcela zdarma a v soukromí, podle kvanta videí dostupných na youtube. Jednou zumbu, jednou jógu, jednou H.E.A.T. a jindy pilates. Zjistíte, že Pamela Reif není pornohvězda a že pořádně zapotit se lze i při strečinku.


 • Na samotu u lesa

  Pronajmout si chalupu není nelegální. Vyrazte prozkoumat krásy Jeseníků a Vysočiny. Ceny ubytování letos nejsou vysoké a podpoříte podnikatele v reagionech... Alpy počkají!


 • Dobrovolničit

  Takže vy stále ještě nedáváte krev, nepomáháte seniorům v okolí s nákupy, nechodíte přiložit ruku k dílu do domovů důchodců a do nemocnic? Pokud chcete (a můžete) o těchhle jarních prázdninách objevit smysl života (nebo svoje fyzické a psychické limity), do toho. Může to být nejsmysluplnější týden vašeho života.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře