Až třetina žen chodí na rande kvůli jídlu, muž ji přitom nezajímá | Reflex.cz
nahoru

Až třetina žen chodí na rande kvůli jídlu, muž ji přitom nezajímá

Tereza Stonišová4. července 2019 • 10:40
ilustrační foto
ilustrační foto
• foto: 
istock.com

Britský bulvární deník Daily Mail zveřejnil výsledky studie, podle které až třetina žen chodí na schůzku s mužem ne kvůli vidině romantického vztahu, ale pouze kvůli jídlu. Fenomén zkoumaly dvě oddělené studie, jichž se účastnilo celkem 1177 žen.

Znáte ten podivný stereotyp z amerických romantických komedií, v nichž občas mimoděk slyšíme, že ženy přece na rande nejí? Tato romantická teorie má vážné trhliny. Podle průzkumu, jehož výsledky otiskl britský bulvár Daily Mail, totiž ženy na rande chodí i kvůli jídlu. Třetina se jde na rande jen najíst.

Výsledky průzkumu zveřejnil časopis Sociální psychologie a psychologie osobnosti. Jak uvádí jeden ze spoluautorů průzkumu, doktor Brian Collins z Azusa Pacific University, vzorek žen, které odpovídaly, sice zatím není dostatečně reprezentativní (výzkumu se účastnilo něco přes tisíc žen), jeho závěry jsou ale i tak pozoruhodné.

Pojďme zbořit mýty o kávě. Cévám vysoká spotřeba kávy neškodí, tvrdí přelomová studie

První části studie se účastnilo 357 žen, které dostaly stejnou sadu otázek týkajících se vztahů. Až 33 procent z nich uvedlo, že by na rande šly jen kvůli dobrému jídlu. Z průzkumu plyne, že k tomuto chování měly větší sklony ženy vykazující negativní vlastnosti jako narcismus, machiavelismus a psychopatii. Ženy s těmito sklony zároveň měly pro „foodie call“ mnohem větší pochopení.

Další části výzkumu se účastnilo 820 žen, z nichž 40 % bylo single, 33 % vdaných a zbylá část byla ve vážném vztahu. Všechny ženy byly heterosexuální. Z této skupiny žen uvedlo 23 procent, tedy téměř čtvrtina, že někdy na rande kvůli jídlu šly anebo jídlo bylo minimálně jednou z hlavních motivací.

Šéfkuchař Punčochář: Chci zhubnout, ale jídlu neodolám, můj majstrštyk je řízek. V…
Těžkosti britského seznamování: Podle výzkumu by se měli Britové hned na prvním rande…Klíčová slova: průzkum, věda, vztahy, jídlo, ženy


Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!
PREMIUM X JXD: Tachyonová komora funguje! Kouřím o cigaretu méně!
PREMIUM X Jako kůl v plotě: Vystoupení, které vstoupilo do dějin české politiky. Znamenalo začátek konce komunismu

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější