Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe | Reflex.cz
nahoru

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Komerční sdělení12. června 2019 • 00:00
Pauzu na kafe si zaslouží každý.
Pauzu na kafe si zaslouží každý.
• foto: 
Jihlavanka

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Například tzv. fika. Švédská pauza na kafe, která je v některých firmách dokonce povinná. Oproti tomu v naší zemi je pauza na kafe stále nepříliš standardní věc. To se má ale brzy změnit.

Pauza na kafe: Samá pozitiva a sociální jistoty

Můžete se ptát, k čemu ten humbuk. Vždyť je to jen kafe. Jenže studie v posledních několika letech prokázaly, že pravidelné pauzy na kafe mají velkou řadu pozitivních účinků na lidský organismus. Zlepšují paměť, koncentraci, pracovní efektivitu, snižují stres… Však sami Švédové jsou jedni z nejšťastnějších národů na světě. Náhoda?

Zpříjemněte si pracovní den pořádnou pauzou.Zpříjemněte si pracovní den pořádnou pauzou.Foto Jihlavanka

Jak to bude u nás?

V Česku zatím není pauza na kafe i přes rostoucí kávovou kulturu takový fenomén. Změnit se to právě teď snaží jeden z nejznámějších výrobců kávy u nás, Jihlavanka. Ta si dala za cíl připomenout lidem, že po pořádné práci si zaslouží pauzu na pořádné kafe. A proměnit ji v naprosto běžnou, každodenní záležitost. Ať už v práci s kolegy, nebo odpoledne s rodinou či přáteli. Zkrátka naučit zlaté české ručičky nový kousek - chvilku nepracovat.

Zapojit se do snažení Jihlavanky můžete koneckonců vy sami. Stačí, když si dnes jednu takovou pořádnou pauzu uděláte. Třeba se tak brzy dočkáme toho, že pravidelnou pauzu na kafe bude mít v práci garantovanou každý z nás.

I vy si zasloužíte pořádnou pauzu na kafe.VIDEO Tchibo Praha

Komerční sděleníMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější