Alergie vs. alkohol 1:0. Remízu uhrajete jedině s vodkou nebo ginem | Reflex.cz
nahoru

Alergie vs. alkohol 1:0. Remízu uhrajete jedině s vodkou nebo ginem

Radka Typltová23. dubna 2019 • 08:30
Pokud už chcete při alergických záchvatech pít alkohol, tak radši sáhněte po bílých destilátech.
Pokud už chcete při alergických záchvatech pít alkohol, tak radši sáhněte po bílých destilátech.
• foto: 
Pixabay

Už je to zase tady? Zdánlivě nekonečné popotahování, posmrkávání a pšíkání vám ztrpčuje život, kdykoli se střetnete v „souboji s přírodou“, který nemůžete vyhrát? Z toho by se jeden nejradši opil. Ale pozor, pokud sáhnete po pivu, vínu nebo tmavém alkoholu, nejspíš si i popláčete.

Podle několika vědeckých studií může alkohol zhoršovat běžné příznaky astmatu a senné rýmy, jako je kýchání, svědění, bolesti hlavy a kašel. Konkrétním viníkem je histamin, který během fermentace produkují kvasinky a bakterie, vyvolávající příznaky alergie. Pivo a víno navíc obsahují i siřičitany, které ještě „přiloží pod kotlem“.

Podle závěrů švédských vědců z roku 2005 se pacienti se sennou rýmou, astmatem či bronchitidou potýkali po konzumaci alkoholu mnohem častěji s intenzivními příznaky alergie než ti, kteří si skleničku odpustili. Nejčastějším spouštěčem bylo červené a bílé víno, ženy přitom byly postiženy až dvakrát častěji než muži.

Narkomani, prostitutky, bezdomovci. Drsně zachycený život „ulice drogově závislých“ ve …

Na pozoru by se ovšem alergici měli mít i před potravinami, které obsahují histamin, jako jsou plesnivějící sýry (ale i čedar a parmezán), nakládaná nebo fermentovaná zelenina, uzená a konzervovaná masa, slanina a salámy. A dokonce i tuňák. Hrozbou jsou i potraviny, které obsahují kvasinky, jako například chléb.

Jestliže vaše společenské já přece jen zvítězí nad tím alergickým, sáhněte po čistých destilátech - vodce nebo ginu! Ty sice vaše astma ani alergii nevyléčí, ale rozhodně jsou vhodnější volbou než pivo, víno a tmavý tvrdý alkohol. Mají relativně nízký obsah histaminu a gin díky svému destilačnímu procesu neobsahuje žádné siřičitany. Kompletně bez siřičitanů je například i Absolut vodka.

Pokud máte přece jen neodolatelnou chuť na pivo nebo víno, hlídejte si obsah siřičitnů. Nejen, že budete míň pšíkat,ale ani vás ráno nebude tolik bolet hlava, „mrchy“ siřičitany totiž mají na svědomí i tenhle nepříjemný příznak.

Hřbitov vlaků: Na tajemném nádraží v Brně chátrají desítky lokomotiv a vagónů
Jestli to uděláš mojí dceři, zabiju tě! Portréty žen, které byly nuceny podstoupit obřízku

Radka TypltováVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější