nahoru

Cesta k dokonalému masu: V Číně monitorují život kuřat pomocí GPS náramků

Markéta Mikešová, vtm.zive.cz 2. března 2019 • 17:30
Podávání antibiotik kuřatům je v EU od roku 2006 zakázáno.
Podávání antibiotik kuřatům je v EU od roku 2006 zakázáno.
• foto: 
PROFIMEDIA.CZ

Jednou k klíčových výzev dnešního potravinářského průmyslu je dodat zákazníkům kvalitní maso ze zvířat, která netrpěla a nebyla celý svůj život zavřená v miniaturních klecích. Jak ale spotřebitel pozná, že si výrobce nevymýšlí a zvíře před porážkou opravdu prožilo plnohodnotný život? Se zajímavým řešením přišla čínská internetová pojišťovací společnost. Vyvinula pro kuřata speciální sledovací zařízení.

Firma ZhongAn Online vyvinula speciální náramek s GPS podobný chytrým hodinkám Fitbit, který slouží ke sledování kuřat. Jmenuje se GoGo Chicken a kuřatům se umisťuje na jeden z pařátů. Přirovnání s Fitbit je skutečně na místě, protože náramek má u kuřat sledovat, kolik fyzické aktivity vykonala. Sleduje také, co sežrala a v jakém prostředí se nacházela. Takže zákazník získá dokonalý soubor dat o životě, jaký prožila, než se mu dostala na talíř. Člověk si dokonce může vyhlédnout „svoji“ slepici a její život sledovat denně přes mobilní aplikaci.

Více se dozvíte v článku na webu VTM.zive.cz >>>

Markéta Mikešová, vtm.zive.cz


Klíčová slova: maso, Čína, potraviny, gps, kuře, technologie, chovDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.