Půjčka od rodiny? Tyto důvody vás od ní nejspíše odradí | Reflex.cz
nahoru

Půjčka od rodiny? Tyto důvody vás od ní nejspíše odradí

Komerční prezentace15. února 2019 • 00:00
• foto: 
Hyperfinance.cz

O faktu, že dobré účty dělají dobré přátele, není třeba nijak výrazně diskutovat. I přesto ale většina z nás v momentu, kdy potřebujeme peníze, míří za rodinnými příslušníky a dobrými přáteli. Ne vždy se ale člověk musí potkávat s úspěchem. Když se nakonec všechno podaří a půjčíte si potřebný obnos, také ještě nemáte vyhráno.

Pokud aktuálně také uvažujete o úvěru u některých z rodinných příslušníků, rozhodně vás od jeho realizace neodrazujeme. Jen uvedeme některé nejznámější důvody, proč se nejedná o zrovna nejvýhodnější variantu, která prostě stojí za to a je jedinečná.

Když se na půjčku zapomene

Půjčujete-li si u známých, musíte nezbytně počítat s tím, že zřejmě nebude nikde nic napsáno. Když už tomu tak bude, s největší pravděpodobností může dojít k tomu, že se onen dlužný úpis v tom nejvhodnějším okamžiku jaksi ztratí. Vžít se v tomto momentu můžete do kůže věřitele. Víte, jak mu bude nepříjemné neustále se na půjčku doptávat dlužníka a v podstatě z něj tahat své vlastní peníze? Hodně! O to nepříjemnější situace nastane, když se dlužník dostane do problémů a jeho splácení se stane pouze jakýmsi sci-fi. Tato situace bohužel nebývá nijak výjimečná. Nakonec stojí slovo proti slovu a z nejlepších přátel se mohou stát nepřátelé na život a na smrt. Jenom kvůli penězům.

Rodinný příslušník může přijít na mizinu

Lidé z rodiny vás mají rádi, a tak vám půjčí prakticky pokaždé. Vy si vezmete svoje peníze, ale nic jiného už většinou nevidíte. Skutečnost může být i taková, že si sám věřitel finanční částku půjčil někde u pochybné společnosti. Když mu pak peníze nebudete vracet, sám pravděpodobně přijde na mizinu. Rychlá půjčka, již vám poskytl, může být jeho vstupenkou k osobnímu bankrotu. To byste si na triko nejspíše vzít nechtěli, nemyslíte?

Poskytnutí půjčky ze strany věřitele není povinné!

Pokud si myslíte, že rodinný příslušník je povinen vám půjčku poskytnout z jakési solidarity, pak jste na omylu. Půjčování v hmotné nouzi je v podstatě jakýmsi projevem dobré vůle věřitele. Jestliže vás odmítne, můžete být samozřejmě smutní, nicméně nikoli nevděční a nepříjemní. Kdyby vás někdo žádal o podobnou službu, také byste s největší pravděpodobností velmi dlouho přemýšleli, jestli vám rodinný rozpočet umožní poskytnout úvěr v požadované výši.

Jaké je tedy řešení?

Jestliže u rodiny neuspějete, vůbec nevěště hlavu. Na trhu se nachází spousta různých úvěrových produktů, které mohou být poměrně výhodné a vy můžete získat peníze rychle a za solidních podmínek. Stačí jenom hledat a porovnávat. Výsledek bude jistě dobrý. A co víc? Ve vaší rodině se s nikým nerozhádáte a nebudete mít zbytečné problémy a konflikty skrze nějakou finanční částku.

Komerční prezentaceMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější