nahoru

Pohádkově hravou expozici Spazio Edra se spícím "ledním medvědem" je možné zhlédnout v showroomu Decoland

Prezentace klienta 23. října 2018 • 00:00
Pohádkově hravou expozici Spazio Edra se spícím "ledním medvědem" je možné zhlédnout v showroomu Decoland
foto: Decoland

Sedačka ve tvaru ledního medvěda? Židle z lodních lan? Stolky z toskánského alabastru? To vše a ještě více je možné zhlédnout v průhonickém showroomu Decoland, který jako jediný v Čechách představuje unikátní expozici italského nábytku značky Edra nazvanou Spazio Edra (prostor Edra). Ta je charakteristická novým, až výstavním přístupem k prezentaci nábytku a je součástí letošních podzimních novinek, které showroom Decoland každoročně představuje.

Toskánská značka Edra je celosvětově známá pro svou nejvyšší formu komfortu, elegance a zpracování. Ve svém designu navazuje na toskánskou tradici precizní řemeslné a rukodělné výroby, již kombinuje s vývojem vlastních technologických postupů. Pro nábytek značky Edra je typický dotek exkluzivity a přesah až do uměleckého pojetí designu, její legendární křeslo Vermelha z lodních lan se dokonce stalo součástí expozice slavného muzea MoMA v New Yorku. Nábytek Edra se svým vzhledem hodí jak do minimalistických, tak klasických interiérů a za jeho návrhy stojí designéři takových jmen, jako jsou Jacopo Foggini, Fernando a Humberto Campana, Francesco Binfaré či Masanori Umeda. Každý kus nábytku Edra je tak vlastně samostatným designovým "šperkem".

Značka Edra je ale také proslulá brilantním aranžování expozic svého nábytku, které prokládá zrcadlovými plochami a velkoformátovými fotografiemi svého nábytku v různých typech prostředí – od moderních interiérů po typické italské paláce a nazývá je "Spazio Edra" - v překladu "prostor Edra". Jednu z nich je možné v Čechách vidět na vlastní oči v showroomu Decoland Design Interiors v Průhonicích. A je to v pravém smyslu pastva pro oči.

Expozice Spazio Edra se v Decolandu se rozkládá na ploše 250 metrů čtverečních. Jejím ústředním motivem je až pohádková pohovka Pack ve tvaru na boku spícího huňatého bílého ledního medvěda ležícího na pomyslné kře, jejíž fragmenty se odrážejí v několika vedle sebe umístěných vertikálních zrcadlech.  Druhé části Spazio Edrapak vévodí superpohodlná postel Stand By Me s chytrými polohovatelnými polštáři, které se dají volně a odděleně polohovat, a přitom poskytují maximální oporu a drží tvar. Postel harmonicky doplňuje odkládací stolek Cicladi, jehož název odkazuje k malebnému řeckému souostroví, pro které je typická běloskvoucí architektura odrážející se ve třpytivém azurovém moři, šťavnatě zelené porosty a pestrobarevné vistárie a ibišky. Stolek svému názvu opravdu dostává – jeho deska je vyrobena z bílého toskánského alabastru a na dalších místech expozice je možné zhlédnout jeho další barevné varianty, černou a zelenou. 

Spazio Edra v Decolandu doplňuje slavná „provazová“ židle Vermelha od HumbertaCampany, která je součástí expozice muzea MoMA v New Yorku, a na jejíž výrobu se spotřebuje pět set metrů speciálního lana, stůl Brasilia inspirovaný mozaikou na oknech kostela od architekta Oscara Niemeyera ve stejnojmenném městě, lustr Campana, jenž je k vidění i v prostorách pařížského Musée d'Orsay, a magické nástěnné zrcadlo Miraggio, které je zároveň jakousi kaleidoskopickou dekorací. Prostor expozice Spazio Edra pak rámují nejnovější modely židlí a křesel, jako je dechberoucí stoprocentně ručně vyráběná židle Ella se sedákem v aquatické hře modré a zelené, ze které přecházejí oči. Dalším skvostem je pak plně čalouněné křesílko Blue Velvet v černém sametovém provedení, jež je ztělesněním měkkosti a které bude skvěle vypadat ve všech místnostech domu nebo bytu. Prodejní expozici Spazio Edra si je možné prohlédnout v showroomu Decoland v Průhonicích denně od 10 do 19 hodin, v neděli od 10 do 18 hodin. Více na www.decoland.cz