Nepapírujte, podnikejte! A byrokracii svěřte odborníkům | Reflex.cz
nahoru

Nepapírujte, podnikejte! A byrokracii svěřte odborníkům

Komerční prezentace30. srpna 2018 • 00:00
Přenechte méně oblíbené aspekty podnikání profíkům.
Přenechte méně oblíbené aspekty podnikání profíkům.
• foto: 
Společnosti Raz, Dva, Tři SE

Ušetřete si úmorných 24 hodin čistého času, které průměrně stráví podnikatel postáváním ve frontách a jednáním na úřadech při zakládání společnosti. Raději papírování svěřte a expertům a věnujte se naplno tomu, co umíte nejlépe – svému podnikání.

Zakládání společnosti žádný med – podle studie Světové banky z roku 2015 je to v Česku mnohem složitější než v ostatních zemích. Jsme až na 110. místě celosvětového žebříčku! A to je jen začátek. Protože založením firmy starosti s papírováním a byrokracií nekončí.

Abyste své podnikání mohli rozjet, čeká vás hromada dalších úkolů: Najít dobrou adresu pro sídlo, zveřejňovat povinné informace, zajistit vedení účetnictví a placení daní. S tím vším vám naštěstí umí pomoci specializované firmy, často mnohem levněji a efektivněji, než kdybyste si všechno řešili sami.

Ready-made společnosti: Jednodušší už to být nemůže

Když víte, jak na to, firma může být vaše třeba i do druhého dne. Jak? Prostě si ji koupíte. Tzv. ready-made společnost s ručením omezeným pořídíte i za 9 900 Kč, akciovou společnost nebo evropskou SE pak za necelých 50 000 Kč. U důvěryhodných poskytovatelů jsou přitom firmy jako nepopsaný list: 100% čisté, se splaceným základním kapitálem, bez pohledávek a závazků. A papírování? Téměř nulové. O všechno už je totiž postaráno.

Jak si koupit ready-made společnost

  1. Najděte si na internetu subjekt, který ready-made společnosti nabízí.
  2. Kontaktujte ho a předejte mu potřebné informace a údaje. Zároveň si ze seznamu už založených firem můžete vybrat.
  3. Vámi pověřený subjekt vše vyřídí a vy pak už jen u notáře podepíšete smlouvy a firma je vaše.

Splnit povinnost zveřejňovat informace online? Hračka!

Mít internetové stránky, to je investice v řádech minimálně několika desetitisíců korun. A těch hodin, které strávíte domlouváním na schůzkách, řešením nedodělků a toho, že výsledek není přesně podle vašich představ.

Přitom možná žádné webovky ani nepotřebujete. V takovém případě pro zveřejnění povinných údajů ze zákona (tuto povinnost mají akciové a evropské společnosti od 1. ledna 2014) využijte službu web compliance. Jednoduše se necháte zapsat do veřejného rejstříku, což vás bude stát maximálně pár stovek a všem povinnostem bude učiněno zadost jednou provždy.

Každý může podnikat na dobré adrese

Za pár tisíc ročně můžete mít sídlo na opravdu prestižní adrese, která na zákazníky a partnery zaručeně udělá dojem. Proč ne třeba Praha 1 nebo centrum Brna? Vtip je v tom, že ve skutečnosti můžete fungovat jinde.

Ve „virtuálním sídle“ o vás ale budou vědět, budete mít k dispozici společný sdílený prostor s ostatními firmami, takže sem můžete obchodní partnery pozvat na schůzku, a samozřejmě vám přepošlou poštu, kam budete chtít.

Účetnictví a daně nemusí být žrout času

Podle serveru Podnikatel.cz tráví i ty nejmenší firmy vyplňováním formulářů, hlášením, přiznáním a dalšími byrokratickými věcmi souvisejícími s daněmi 72 hodin času každý rok. Už kvůli ušetřeným nervům se vyplatí si na to někoho najít. A společnosti, které vám např. založí ready-made firmu, vám často dokážou pomoci i v otázkách daňového a finančního poradenství.

Komerční prezentaceMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější