Drogový gang vypsal odměnu na hlavu fenky, která vyčenichala historicky nejvíce kolumbijských drog | Reflex.cz
nahoru

Drogový gang vypsal odměnu na hlavu fenky, která vyčenichala historicky nejvíce kolumbijských drog

Tereza Stonišová27. července 2018 • 06:49
Drogový gang vypsal odměnu na hlavu fenky, která vyčenichala historicky nejvíce kolumbijských drog
foto: Policie Kolumbie

Německý ovčák, jenž v Kolumbii vystopoval rekordní množství drog pašeráků, se nyní stahuje do ústraní. Drogový kolumbijský gang na jeho hlavu totiž vypsal odměnu, a tak se policisté důvodně bojí o jeho život. Fenka bude nyní nějaký čas mimo službu.

Zpravodajská služba Kolumbie uvedla, že fenka je ve vážném ohrožení života, protože drogový gang Urabeños na ni vypsal odměnu 200 miliónů pesos, což je v přepočtu zhruba 1,5 miliónu korun. Urabeños jsou považováni za nejrozsáhlejší zločineckou organizaci v Kolumbii. Jsou známi také pod názvem El Clan del Golfo neboli Klan ze zálivu.

Fenku Sombra (česky Stín) převezli z oblasti, kde Urabeños působí, na letiště v Bogotě a odtud ji přepraví na neznámé místo. Šestiletá fena ovčáka má na kontě již tuny odhalených drog i vyčenichaných skrýší. Její schopnost je pro protidrogovou jednotku Kolumbie velmi cenná. Zvíře se již podílelo na více než třech stech operacích, při nichž bylo odhaleno 10 tun kokainu. Většina z nich byla určena pro export do Střední Ameriky nebo do Spojených států.

Fenka je v ohrožení, drogový gang na ni vypsal odměnuFenka je v ohrožení, drogový gang na ni vypsal odměnuFoto Policie Kolumbie

Případ je zajímavý tím, že ani pro drogový klan tohoto formátu není obvyklé, aby vypisoval odměnu na něčí hlavu. A už vůbec ne, aby vypisoval odměnu za smrt policejního psa. Častější jsou anonymní výhrůžky, mající například formu pamfletů obsahujících výzvy k zabití (jakýchkoliv) policistů, za což je gang odmění například pěti sty dolary.

Sportovci se svlékli kvůli charitě, kalendář je hitem internetu
Tereza Stonišová 23. prosince 2017 • 10:10

Sportovci se svlékli kvůli charitě, kalendář je hitem internetu

Proč se lidé chovají jako idioti? Šéf protidrogové centrály Jakub Frydrych zná odpověďKlíčová slova: drogy, Kolumbie, fenka


Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Helmut Newton: Fotograf, před jehož objektivem ochotně zapózovala každá žena
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...
PREMIUM X Gott versus Matuška: Souběžný příběh boha a čerta české pop-music
PREMIUM X Hrátky s Ovčáčkem aneb Twitterovou hravostí proti politickým dinosaurům

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější