nahoru

Nejvyšší, nejrychlejší, nejdelší. Podívejte se na tři nejextrémnější horské dráhy na světě

abicko.cz22. července 2018 • 15:00
Nejvyšší, nejrychlejší, nejdelší. Podívejte se na tři nejextrémnější horské dráhy na světě
foto: Pixabay

Horská dráha je něco jako výkladní skříň každého zábavního parku. Může mít skvělé hamburgery, příjemný personál, naleštěné kolotoče, ale pokud nemá pořádnou horskou dráhu, tak to tak nějak není ono. A my se podíváme na to, které horské dráhy jsou na světě ty TOP!

Nejrychlejší: Formula Rossa

V Abú Zabí se nachází horská dráha inspirovaná formulí 1. Její jméno je Formula Rossa, což v překladu znamená rudá formule a každému asi dojde, že to odkazuje na monoposty stáje Ferrari. Po startu celému vláčku hydraulický katapult udělí rychlost 240 km/h, během pěti vteřin. To je mimochodem podobná rychlost, jakou mají stíhačky při startech z letadlových lodí. Potom vás čeká na dráze dlouhé 2200 metrů několik prudkých zatáček, v nichž si zkusíte přetížení až 4,8 g! Kvůli vysoké rychlost musíte mít navíc po celou dobu nasazené speciální ochranné brýle. On totiž náraz i jen malé mušky by v takové rychlosti mohl být doslova o oči.

Podívejte se i na nejvyšší a nejdelší horskou dráhu. Dočtěte si článek na abicko.cz >>>

Nejznuděnější návštěvník lunaparku: Muž absolvoval s kamenou tváří děsivou jízdu na…
Jak je stará Matějská pouť? Připomeňte si historii jejích atrakcí

abicko.cz


Klíčová slova: horská dráha, Abú Zabí


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější