Jedete do Dubaje? Nemusíte být uvězněni mezi mrakodrapy, poblíž jsou i krásné hory | Reflex.cz
nahoru

Jedete do Dubaje? Nemusíte být uvězněni mezi mrakodrapy, poblíž jsou i krásné hory

Viliam Buchert13. července 2018 • 13:00
Jedete do Dubaje? Nemusíte být uvězněni mezi mrakodrapy, poblíž jsou i krásné hory
foto: Dubai Tourism

Dubaj ve Spojených arabských emirátech je v posledních letech jednou z vůbec nejmódnějších destinací pro turisty z celého světa. Jen loni tam přijelo i přes 70 tisíc Čechů. Většina z nich zůstává v bouřlivě se rozvíjejícím městě, posetém mrakodrapy, nákupními středisky a nabízejícím nejrůznější druhy zábavy. Jenže v emirátu je i historické městečko Hatta, které leží v horách, kde se můžete „schovat“ před městem, kde často panují vysoké teploty.

Například v současnosti v Dubaji dosahuje teplota až kolem 40 stupňů. Na některých místech bylo v minulých dnech dokonce zaznamenáno 50 stupňů. Před podobnými teplotami se turisté ukrývají do hotelů, nákupních center či lelkují na plážích. V emirátu ale existuje i netradiční možnost, kde lze přírodě čelit. Pomůže v tom samotná příroda v pohoří al-Hadžar u hranic s Ománem. Tam se nachází historické sídlo Hatta, jež má kolem 13 tisíc obyvatel.

Lidé, kteří trvale bydlí v městě Dubaj, „utíkají“ do Hatty už od počátku 80. let. Turisté z ciziny ji více objevují až v poslední době. Najdou zde nejenom možnosti zajezdit si na kajaku (to je v pouštním emirátu skutečně rarita), ale také desítky starých zrekonstruovaných hliněných domů. Jsou zde i dvě vojenské věže z 18. století a mešita Džuma z roku 1780, což je vůbec nejstarší budova v Hattě. Pro našince se mohou zdát podobné budovy „mladé“, ale zde se jedná o staré historické památky.

Na návštěvě ve Vietnamu: Kristus nemá šikmé oči
Zdeněk Mihalco 7. února 2018 • 10:48

Na návštěvě ve Vietnamu: Kristus nemá šikmé oči

Po vzoru amerického Hollywoodu tu byl na jednom z kopců pohoří al-Hadžar umístěn obří nápis Hatta. V blízkém údolí se stavějí luxusní horské chaty, jež budou sloužit jako výchozí místo na procházky. Dalším neobvyklým typem ubytování bude hotel sestávající z karavanů, které budou „parkovat“ na březích místní přehrady.

„Okolí Hatty je proslulé nádhernou krajinou, jsou tady hory, jezera, farmy, přehrady, čerstvý vzduch a rozvíjí se zde ekoturistika,“ říká k cestám do města a jeho okolí Abdul al-Habaj ze skupiny Meraas, jež dostala rozvoj tohoto regionu na starost.

Hatta se nachází 134 kilometrů od města Dubaj a dá se tam rychle a pohodlně dojet po dobré silnici.

Kam na dovolenou? Nemusíte jen k moři, podívejte se na 10 nejkrásnějších jezer Evropy
Za poznáním slastí i strastí Jamajky: Na území Maroonů
Anita Balejíková 24. dubna 2018 • 11:13

Za poznáním slastí i strastí Jamajky: Na území Maroonů

 
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Sadistická pornografie zmizela z webu. Dokazuje to, že práce policie a novinářů není zbytečná
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější