Sexuální hračky, které léčí. Na trhu se objeví erotické pomůcky, které pomohou obětem znásilnění | Reflex.cz
nahoru

Sexuální hračky, které léčí. Na trhu se objeví erotické pomůcky, které pomohou obětem znásilnění

Tereza Stonišová9. června 2018 • 12:00
Sexuální hračky, které léčí. Na trhu se objeví erotické pomůcky, které pomohou obětem znásilnění
foto: guardian

Pro oběti znásilnění nebo jiných sexuálních trestných činů se zdá být spokojený milostný život něco jako nedostižný luxus. Tento neblahý trend, kdy se oběti těchto činů často nejsou schopny vrátit do normálního milostného života, se snaží zvrátit speciální pomůcky, které navrhuje holandská designérka Nienke Helderová.


Jsou vyrobené na míru těm, kdo zažili sexuální obtěžování, znásilnění či jiný trestný čin, který na nich zanechal hluboké rány. Řeč je o sexuálních pomůckách, které většinou známe spíše jako křiklavé hračky pro dospělé a které se vyjímají v dnes již vcelku všudypřítomných sexshopech. Jsou ale i jiné „hračky“, které mají jiný účel – obnovit důvěru obětí v doteky, posílit jejich sebevědomí a celkově vyvolávat v nich příjemné pocity. Designérka věří, že její výrobky najdou využití.

Rozlučka Tomáše Rosického: Legendy českého fotbalu, hvězdy z Arsenalu a tisíce paruk

„Je to příležitost uzdravit svůj sexuální život,“ popisuje Helderová, která již vyrobila několik různých pomůcek, v jejichž terapeutické účinky věří. Důvodem, proč tyto pomůcky začala vyrábět, byla údajně její vlastní zkušenost. A také to, že klinická léčba jí prý nepomohla napravit podlomené duševní zdraví. Tím ale neříká, že léčba byla špatná – jen k ní potřebovala adekvátní doplněk.

Pomůcky, které žena vytvořila, jsou velmi různorodé. Od speciálních hladítek z jemných usní až po speciálně upravená zrcadla, kterými se může žena při sexu prohlížet. Výtvory jsou zatím pouze protypy, které jsou k vidění (a vyzkoušení) v jednom z londýnských erotických obchodů, který je zaměřený pouze na pomůcky pro ženy. Většina pomůcek je podle návrhářky jemná, spíše pastelových či bílých odstínů. "Jediný můj cíl je, aby tyto pomůcky pomohly obětem udělat krok vpřed ke šťastnému milostnému životu."

Něžný obr Robert Wadlow: Podívejte se na nově objevené fotografie nejvyššího muže,…
Místo falešné modly kapitalismu musíme nastolit chalífát, hlásá islámská kniha…Klíčová slova: sex, pomůcky, znásilnění, léčba, terapie


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější