Příloha Excellent: Jak těžké je žít na čerstvém vzduchu? | Reflex.cz
nahoru

Příloha Excellent: Jak těžké je žít na čerstvém vzduchu?

red16. května 2018 • 17:00
Rozdělení zodpovědností znělo jasně. Zatímco Iva pracuje, Jarmila hlídá foťáky a psa, který si nás dvě bezdomovkyně na ulici oblíbil.
Rozdělení zodpovědností znělo jasně. Zatímco Iva pracuje, Jarmila hlídá foťáky a psa, který si nás dvě bezdomovkyně na ulici oblíbil.
• foto: 
Jarmila Štuková

Reportérka Iva Roze a fotografka Jarmila Štuková zkusily žít týden jen venku. Podmínky týdne na čerstvém vzduchu si určily samy: týden se budou pohybovat jen venku, aby maximalizovaly přísun vitamínu D a taky aby zjistily, jak těžké je pro dnešní, zpovykané pražské kavárenské povalečky přesunout běžné denní rituály zevnitř ven.

Slíbily si, že týden nevlezou dovnitř do žádné budovy, pokud teda nepůjde o život nebo o záležitosti vyměšovacího charakteru nebo obojí. I na čerstvém vzduchu se snažily žít co nejnormálnějším, civilizovaným životem – pracovat, jíst, cvičit a spát –, akorát to prostě všechno dělaly mimo budovy. „Trávit čas venku přece ještě nemusí znamenat jíst lančmít z ešusu, chodit v outdoorovém oblečení v centru města a hrát na kytaru u táboráku, ne?“ Vzájemně se ujišťovaly, že i život outdoor se dá zvládnout elegantně, bez pohor a špinavých batohů.

Přestaňte jen snít: Z kanclu kolem světa aneb Stop otlačeným zadkům!
Karel Štěpánek 10. května 2018 • 13:50

Přestaňte jen snít: Z kanclu kolem světa aneb Stop otlačeným zadkům!

Plánovaly si, jaká to bude venku romantika a že konečně budou moct žít, jako žili lidi, když ještě nebyly telefony a počítače a oni trávili čas venku a povídali si. Těšily se, jak život na čerstvém vzduchu prospěje jejich pleti a že za ten týden omládnou nejmíň o pět let. Viděly se, jak popíjejí prosecco na zahrádkách kaváren s výhledem na západ slunce a jak se ráno budí vyspalé a čerstvé a vyrazí na procházku. Pak si na farmářském trhu koupí čerstvý sýr a ovoce a po obědě usnou v houpací síti uprostřed rozkvetlého parku.

Jak jejich experiment dopadl doopravdy, se dočtete v nové příloze Reflexu EXCELLENT s podtitulem ŽIJTE VENKU, ALE DEJTE POZOR, AŤ SE Z TOHO NEZBLÁZNÍTE. Reportáž se jmenuje Šestidenní válka s čerstvým vzduchem.

Excellent 2/2018

Co také ještě najdete v novém Excellentu:

Pikniková republika

Piknikové kultuře propadají Češi zatím opatrně, ale už teď vám můžeme nabídnout sedm výletů do míst, kde vám budou pečená kuřata lítat přímo do pusy. A celá!

Text: Marie Barvínková

Dva na cestách

Zpěvačka s nádherným altem Lenka Nová a slavný klavírista i hudební skladatel Petr Malásek nás vzali do zákulisí své hudební kuchyně na kolečkách; cestují společně po Česku v nové Tour ve dvou.

Text: Veronika Bednářová

Ostrov, kde je věčně navařeno

Šéf kulturní rubriky Reflexu Milan Tesař pobýval v Georgetownu v Malajsii, kde se nejen provětral, ale zároveň i velmi poctivě a poučeně projedl místem s nejslavnější street food kulturou na světě.

Text: Milan Tesař

Otcem venku a rád

„A nezbývá tedy než Tě, jak říkám, vyvléct ven…“ Ryze indoorový šéfredaktor Reflexu Marek Stoniš píše dojemný outdoorový dopis svému tříletému synovi Otíkovi.

Text: Marek Stoniš

Kam nechodí slunce, tam chodí psychiatr

Většina Čechů má kritický nedostatek vitamínu D. Což možná vysvětluje, proč jsme národ plný morousů.

Text: Iva Roze

Mistři českého raftingu

Seznamte se s pěti mistry světa České republiky v raftingu.

Foto: David Turecký

Fotografování v africkém Svazijsku aneb Jak se prchá před nosorožcem
František Štaud 11. května 2018 • 12:03

Fotografování v africkém Svazijsku aneb Jak se prchá před nosorožcem

Dobrodružství kávy aneb Trnitá cesta kávovníku z Evropy do Latinské Ameriky

red


Klíčová slova: excellent, cestování


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Děkuji, že jste mi pomohl, soudruhu. Jak legenda českého big beatu Kosťa Ruchadze utekl fízlům přímo na Západ
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější