To jsou problémy: Čína chce zakázat striptýz na pohřbech | Reflex.cz
nahoru

To jsou problémy: Čína chce zakázat striptýz na pohřbech

Daniel Baret25. února 2018 • 16:00
To jsou problémy: Čína chce zakázat striptýz na pohřbech
foto: flickr

Čína tvrdě zasáhne proti striptérkám, které vystupují na pohřbech zejména ve venkovských oblastech země. Pekingské Ministerstvo kultury prohlásilo, že zakáže tato „obscénní, pornografická a vulgární představení“. Úředníci ministerstva dokonce zřídili speciální telefonní linku, na kterou lidé mohou ohlašovat podobné nevhodné akce.

Někteří vesničané v Číně nadále věří, že najímání striptérek zvyšuje účast lidí na pohřbech a čím více obecenstva se rozlučky se zemřelým zúčastní, tím větší čest se mu dostane. Tento pohled vychází z místních tisíciletých tradic. Podle čínského deníku Global Times ale platí rodiny za striptérky nehorázné peníze, obětují často i několikaměsíční příjem. Kromě žen, jež se svléknou, se navíc ještě najímají herci, zpěváci a komici.

Striptýz na pohřbech sice v Číně není hojně rozšířený, ale policie i média zaznamenala mnoho případů, kdy k němu skutečně došlo. Policie už stihla podle oficiálních statistik zatknout přes 10 lidí za „obscénní vystupování“.

Českou pašeračku Terezu H. nechytili v Pákistánu náhodou. Sousední stát heroinem…
Sladké potěšení jménem marmeláda. Tradiční britská pochoutka se zrodila v Portugalsku

 

Daniel Baret


Klíčová slova: čína, ženy, striptýz


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější