nahoru

Strom uprostřed fotbalového hřiště. Jak tohle vzniklo?

Leila Chadalíková 24. října 2017 • 11:40
Strom uprostřed fotbalového hřiště. Jak tohle vzniklo?
foto: odditycentral.com

Hřiště, jaké svět neviděl, i tak by se dala nazvat multifunkční sportovní plocha na střední škole Yucai v Pekingu. Neobvyklý pohled na fotbalové hřiště se stromem tyčícím se uprostřed má ale naprosto logické vysvětlení.

Stoletý jilm stojící uprostřed hřiště byl označen za národní památku, z čehož je jasné, že jej škola nemohla pokácet. A protože se pekingská škola nachází uprostřed světoznámých bývalých císařských zahrad a k nim přiléhajících historických budov, nebylo kde jinde sportovní areál vybudovat.

Možnosti tak byly dvě. Zůstat bez nového moderního hřiště a nemít žádné, nebo mít hřiště se stromem uprostřed. To, co tak nakonec vypadá jako omyl či chyba, je promyšlená a jediná možnost. Neobvyklé hřiště škole zároveň přineslo takovou malou slávu, jelikož si ho všimla média a informovala o něm v různých koutech světa.

Odpůrci namítají, že je otázkou času, než se některé z dětí, soustředící se pouze na balón, zraní, protože narazí do stromu, příznivci naopak tvrdí, že bylo všem vyhověno, dětem, škole i ochráncům přírody.

 Klíčová slova: fotbal, strom, hřiště, PekingDiskuse ke článku