nahoru

Strom uprostřed fotbalového hřiště. Jak tohle vzniklo?

Leila Chadalíková24. října 2017 • 11:40
Strom uprostřed fotbalového hřiště. Jak tohle vzniklo?
foto: odditycentral.com

Hřiště, jaké svět neviděl, i tak by se dala nazvat multifunkční sportovní plocha na střední škole Yucai v Pekingu. Neobvyklý pohled na fotbalové hřiště se stromem tyčícím se uprostřed má ale naprosto logické vysvětlení.

Stoletý jilm stojící uprostřed hřiště byl označen za národní památku, z čehož je jasné, že jej škola nemohla pokácet. A protože se pekingská škola nachází uprostřed světoznámých bývalých císařských zahrad a k nim přiléhajících historických budov, nebylo kde jinde sportovní areál vybudovat.

Možnosti tak byly dvě. Zůstat bez nového moderního hřiště a nemít žádné, nebo mít hřiště se stromem uprostřed. To, co tak nakonec vypadá jako omyl či chyba, je promyšlená a jediná možnost. Neobvyklé hřiště škole zároveň přineslo takovou malou slávu, jelikož si ho všimla média a informovala o něm v různých koutech světa.

Odpůrci namítají, že je otázkou času, než se některé z dětí, soustředící se pouze na balón, zraní, protože narazí do stromu, příznivci naopak tvrdí, že bylo všem vyhověno, dětem, škole i ochráncům přírody.

Jak vypadají plodiny, které znáte z obchodů, před sklizní? Některé fotky vás překvapí
Nevěsta nechala přešít 55 let staré šaty, výsledek je okouzlující

 Klíčová slova: Peking, fotbal, hřiště, strom


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,540
21,730
28,580
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější