nahoru

Pivaři se těší na svůj svátek. Vše vypukne opět v září

Prezentace klienta 8. září 2017 • 14:00
Vrchní sládek pivovaru Staropramen Zdeněk Lux
Vrchní sládek pivovaru Staropramen Zdeněk Lux
• foto: 
Pivovary Staropramen s.r.o.

Dny českého piva jsou už tradičně jednou z nejoblíbenějších akcí milovníků zlatavého moku u nás. Není lepší příležitost vychutnat si náš národní nápoj a vzdát mu hold. Letošní, již 5. ročník, nabídne opět pivní speciály a pivovary znovu otevřou své brány veřejnosti.  I letos se akce účastní desítky velkých i malých pivovarů a tisíce hospod či restaurací. Mezi nimi samozřejmě nechybí ani smíchovský pivovar Staropramen. Příznivci smíchovského piva se mohou těšit na znovuuvedení Extra chmelené dvanáctky, která v předešlých letech sklidila u konzumentů velký úspěch, slavnostní narážení sudů za přítomnosti sládků i otevřený pivovar-tedy pivo přímo od zdroje.

Staropramen nevynechal jediný ročník Dnů českého piva, což znamená, že se slavností účastní už od roku 2013. „Dny českého piva jsou svátkem nejen pro všechny pivovary a hospody, ale především pro ty, kteří si chtějí vychutnat to nejlepší, co vzniká pod rukama českých sládků. Zároveň mají nadšenci možnost nahlédnout přímo pod pokličku vaření piva, u nás ve Staropramenu navíc během prohlídky vedené samotnými sládky,” vysvětluje Petra Chovancová, brand manažerka značky Staropramen.

Foto Pivovary Staropramen s.r.o.

Extra chmelená dvanáctka vzniká z nejlepšího žateckého červeňáku

Právě smíchovský pivovar vaří u příležitosti Dnů českého piva již tradičně Extra chmelenou dvanáctku. Spodně kvašený ležák vyniká kombinací českého a bavorského sladu, které umocňují jeho jedinečnou plnost. Je chmelený hned pěti dávkami chmele, třikrát na varně, dvakrát pak za studena. Tento postup harmonizuje jeho jemnou chmelovou chuť.

„Výrazné chmelové aroma naší Extra chmelené dvanáctky je dosaženo především použitím odrůdy žateckého poloraného červeňáku, který je odborníky považován za jeden z nejlepších chmelů na světě. Ten náš si pečlivě vybíráme přímo v mikroregionu Údolí zlatého potoka. Aroma spolu s příjemnou hořkostí a jiskrnou barvou dokáže naladit naše chuťové pohárky na opravdu výjimečný zážitek,” říká vrchní sládek pivovaru Staropramen Zdeněk Lux.

Soudky letošní Extra chmelené smíchovské dvanáctky budou ve vybraných hospodách naraženy v pátek 22. září. Se smíchovskými sládky se budete moci setkat například v restauraci Na Verandách, v Pivnici U Bílého lva nebo ve Vinohradském Parlamentu. Ochutnat tento pivní skvost ale bude možné ve více než 600 hospodách a restauracích po celé ČR.

Seznam hospod, kde se bude slavnostně narážet: 

PH na Verandách Nádražní 43/84, 150 00 Praha
Pivnice U Bílého lva Na Bělidle 310/30, 150 00 Praha 5
Naše Hospoda Merkur Heydukova 374/2, 180 00 Praha 8-Libeň
Naše Hospoda U Baumanů   Bělehradská 573/61, 120 00 Vinohrady
Na Kačabce Chalupnická 82/12, 102 00 Praha 15
Řeporyjská Sokolovna Jáchymovská 1, 155 00 Praha 5-Řeporyje
Restaurace Nad Álejí Brunclíkova 1875/17, 162 00 Praha 6-Břevnov
Parlament Korunní 1, 120 00 Praha 2
Rock n Roll Kladno nám. Sítná 3127, 272 01 Kladno


Se sládkem přímo do pivovaru? Sobota je váš den!

V sobotu 23. září vyvrcholí Dny českého piva pro všechny, kteří se chtějí něco dozvědět o technologiích, postupech nebo surovinách potřebných pro vaření piva. Právě v tento den totiž proběhnou oblíbené prohlídky pivovaru Staropramen vedené přímo tamními sládky, ke kterým se přidá bohatý doprovodný program a pivo přímo od zdroje. Detaily o akci bude možné v průběhu září najít na facebookovém profilu pivovaru Staropramen.