Další šťastlivec objevil pětilibrovku, která má hodnotu téměř 1,6 milionu korun | Reflex.cz
nahoru

Další šťastlivec objevil pětilibrovku, která má hodnotu téměř 1,6 milionu korun

Tereza Stonišová19. února 2017 • 14:00
Zvětšenina miniaturního portrétu Jane Austenové na britské pětilibrovce
Zvětšenina miniaturního portrétu Jane Austenové na britské pětilibrovce
• foto: 
Ferguson

Počátkem nového roku vzbudila ve Velké Británii rozruch zpráva, že neznámý nálezce objevil pětilibrovku, která má cenu téměř 1,6 milionu korun. Objevil ji zcela náhodou ve vánočním přání. Nyní se objevil další šťastlivec, který objevil další cennou pětilibrovku. V oběhu tak zůstává už pouze jeden pomyslný jackpot.

V prosinci uplynulého roku se britský minimalista Graham Short rozhodl zahrát si se svými spoluobčay na schovávanou. Na čtyři britské pětilibrové bankovky (ty plastové, kde je vyobrazen Winston Churchill), vyryl miniaturní podobiznu anglické spisovatelky Jane Austenové. Následně vyzval Brity, aby si dávali pozor na to, co mají v peněžence. Portrét Austenové měl totiž pouhých pět milimentrů.

 

La La Land oživuje step: Lidi po celém světě chtějí být jako Mia a Sebastian

První nález na sebe nenechal dlouho čekat, další se objevilo ve vánočním přání na přelomu tohoto roku. Dnes pak BBC oznámila, že se přihlásil další šťastný nálezce, který nyní vlastní bankovku v hodnotě 1,580,000 korun. Stejně jako oba předchozí nálezci, i tento oznámil, že si bankovku ponechá, a to i přesto, že by za ni utržil značnou částku. V oběhu tak zůstává už jen jediná bankovka. Umělec tuto performance zosnoval kvůli blížícímu se dvousetletému výročí od smrti slavné spisovatelky.

V nenápadném vánočním přání se ukrývala vzácná pětilibrovka, která má hodnotu 1 580 000…

Lyžařská kuriozita. V Iráku se lyžuje nedaleko válečné fronty u Mosulu, země láká do…

 

Zlatého medvěda získal na Berlinale maďarský film O těle a duši
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
23,070
29,380
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější