nahoru

Všechno podstatné už bylo nalezeno, YouTubeři bez práce a Seznam na koni. Internet si dělal legraci z výpadku Googlu

Martin Bartkovský 23. listopadu 2016 • 10:45
Všechno podstatné už bylo nalezeno, YouTubeři bez práce a Seznam na koni. Internet si dělal legraci z výpadku Googlu
foto: TMBK

Včerejší večerní výpadek vyhledávacího serveru Google v Česku rozpoutal na internetu bouři. I když to mohlo řadě lidí způsobit komplikace, Češi ukázali, že dokážou brát i tuhle „katastrofu“ s humorem. Podívejte se na ty nejlepší reakce.

Může za to Seznam, kočky, nebo Ivana Trumpová! Když včera mezi osmou a desátou hodinou večerní přestali uživatelům v Česku fungovat stránky Googlu a jeho služeb (např. Gmail, YouTube…), začali uživatelé hledat příčinu. Jenže jak vygooglovat, že nefunguje Google, když nefunguje Google? Všichni proto obrátili svou pozornost k sociálním sítím, kde se rozpoutala vtipná diskuze.

I když se pro většinu uživatelů podařilo služby zpřístupnit, u některých trval výpadek dlouho do noci. Google svůj problém blíže nespecifikoval, potvrdil pouze, že se jednalo o technickou závadu, kterou se podařilo zhruba za hodinu a půl odstranit. Ruce si ale mnuli ve společnosti Seznam.cz, jejíž generální ředitel Pavel Zima celou událost glosoval na Twitteru. A rozhodně nebyl sám:

Mapa výpadku připomínala atomový hřib. Uživatel Lukáš Zapletal našel epicentrum poruchy ve Zlíně, rodišti Ivany Trumpové. Že by nová konspirační teorie?

Uživatel Strux si zase představil inženýry Googlu jako bezradné kotě:

A Poláci dění u nás glosovali takhle:

Další vtipné reakce najdete ve fotogalerii:

Diskuse ke článku