nahoru

Ani po smrti nemá člověk klid od sociálních sítí. Ital chystá novou pro nebožtíky

pet 16. února 2016 • 08:30
Ani po smrti nemá člověk klid od sociálních sítí. Ital chystá novou pro nebožtíky
foto: Memories

Raffaele Sollecito, který strávil celkem čtyři roky ve vězení za vraždu britské studentky Meredith Kercherové, než ho soud definitivně osvobodil v roce 2013, za katrem nezahálel. Vymyslel sociální síť pro mrtvé, kde pozůstalí mohou vzpomínat sdílením fotek a videí a objednávat údržbu hrobu zesnulého milovaného.

Jedenatřicetý Raffaele, který ve vězení dokončil studium počítačové vědy, prý nápad dostal po smrti své matky. Služba se bude jmenovat Memories a bude fungovat jako „sociální síť pro hroby“. Kromě profilů bude obsahovat přímé odkazy na e-komerční portály nabízející hrobní servis: doplňování květin, zapalování svíček a pokládání věnců.  Za cenu od 45 eur bude možné i objednat si čistící službu, která hrob vypucuje a následně jej vyfotí v HD kvalitě a nahraje obrázek na příslušný profil, aby si jej příbuzní a známí mohli prohlédnout. Výhledově chce také angažovat místní umělce, aby vytvářeli unikátní urny na přání.Službu, kterou budou obsluhovat tři lidi a na jejíž spuštění dostal Sollecito grant ve výši 66 tisíc eur od místní správy, plánuje spustit na jaře a doufá v brzký globální dosah.

pet


Klíčová slova: facebook, sociální sítě, smrtDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.