nahoru

Starosta jak má být. Vládce Londýna při rugby „sejmul“ malého kluka

bar 15. října 2015 • 15:44
Starosta jak má být. Vládce Londýna při rugby „sejmul“ malého kluka
foto: ČTK/ZUMA/Andrew Parsons

Miláček britských médií, populární starosta Londýna Boris Johnson, se opět dostal do centra pozornosti, i když tentokrát by se tomu raději vyhnul. Během návštěvy jedné japonské základky se tak zabral do předvádění rugby, že omylem „sestřelil“ malého školáka.

Johnson, který je oficiální návštěvě Japonska, byl pozván do jedné základní školy ke shlédnutí tréninku bezkontaktního rugby. Starosta si po chvíli svlékl sako a šel si zahrát taky. Zatímco ostatní, hlavně stydící se děti, hru spíše předstírali, londýnský starosta se do hry pustil naplno. Nejprve překvapil desetileté děti nekompromisním únikem po křídle. Po chvíli únik zopakoval, jenže se mu do cesty připletl malý Toki Sekiguchi. Rozeběhlý Johnson si ukázkově přikryl míč, což mělo za následek, že malého Japonce nabral ramenem do brady.

Toki chvíli letěl vzduchem a pak stejně jako Johnson skončil na zemi. Učiteli si postěžoval, že to „trochu bolí“. Boris Johnson se mu pak dlouho omlouval. Později se spolu i vyfotili a malý Toki dostal od Johnsona ragbyový míč.

Jak připomíná BBC, Johnsonovi se něco podobného stalo vloni, kdy podobně „sejmul“ malého kluka při charitativním fotbale.    

bar


Klíčová slova: Japonsko, rugby, Johnson, Londýn, starostaDiskuse ke článku