Novodobý Vlk z Wall Street má problémy. Bývalá asistentka jej viní ze sexuálního obtěžování | Reflex.cz
nahoru

Novodobý Vlk z Wall Street má problémy. Bývalá asistentka jej viní ze sexuálního obtěžování

Tereza Stonišová2. července 2015 • 11:00
Novodobý Vlk z Wall Street má problémy. Bývalá asistentka jej viní ze sexuálního obtěžování
Novodobý Vlk z Wall Street má problémy. Bývalá asistentka jej viní ze sexuálního obtěžování
• foto: 
profimedia.cz

Jeden z nejvlivnějších finančníků slavné Wall Street, Benjamin Wey, problém. Popsal jej včera americký deník The Washington Post, který Weye mimo jiné označil za skutečného vlka z Wall Street. Jak píše deník WP, stejně tak jako ten filmový Vlk z Wall Street, a koneckonců i ten skutečný, proslavil se Wey kontroverzními obchody, s nimiž se údajně často pohyboval na hranici zákona.

Wey, narozený v čínském Tianjinu, se dostal do Ameriky díky studijnímu stipendiu a získal tak možnost studovat obchod na oklahomské univerzitě. Později dokonce na newyorské Kolumbijské získal ve stejném oboru titul MBA. Jako syn diplomata a elektrotechničky prokazoval po celou dobu studia vynikající studijní výsledky, a již během studijní zakládal menší úspěšné společnosti. V New Yorku poté i zůstal a založil společnost nazvanou New York Global Work, která bývá označovaná jako klíčové pojítko mezi rychle rostoucím čínským trhem a právě tím americkým. Znalost obou prostředí a schopnosti, to byl klíč k úspěchu Benjamina Waye.

Zcela jednoduše však lze říci, co stálo na počátcích jeho problémů: Cherchez la femme. Třiačtyřicetiletý podnikatel se totiž zahleděl do švédské asistentky, pětadvacetileté Hanny Bouveng. Po roce jej však mladá asistentka obvinila, že ji nutil s sexu. Ve Spojených státech ostře sledovaný případ se tak dostal až před soud. Deník Washington Post žalovaného podnikatele citoval – nikdy s asistentkou neměl, a fakt, že ji propustil z její pracovní pozice, nemá zcela žádnou spojitost s jakoukoliv osobní vazbou. Proti tomuto tvrzení se v minulosti (ne však před soudem) vyjádřila Weyova manželka, která tvrdila, že jejich příběh musí skončit „hořkostí a advokáty“.

Hanna požaduje po svém bývalém šéfovi jako náhradu za sexuální obtěžování a vyhazov 850 milionů dolarů. Soud zatím vyslechl strany a po několika hodinách jednání odročil. Astronomická částka však nechává podnikatele zatím klidného – alespoň pokud lze soudit podle jeho tweetu, který má sarkastický ráz („850 milionů za neoprávněné nařčení ze sexuálního obtěžování? Dobré pro americké podnikatele...“)

 

Tereza Stonišová


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější