nahoru

Obama si vyzkoušel roli televizního moderátora, zpovídal přírodovědce Attenborougha

ČTK, ort 26. června 2015 • 14:00
Obama si vyzkoušel roli televizního moderátora, zpovídal přírodovědce Attenborougha
Obama si vyzkoušel roli televizního moderátora, zpovídal přírodovědce Attenborougha
• foto: 
BBC

Americký prezident Barack Obama si vyzkoušel roli televizního moderátora, když zpovídal známého britského přírodovědce Davida Attenborougha. Šéf Bílého domu hodlá podle agentury Reuters využít rozhovor k mediálně přitažlivé prezentaci otázky globální změny klimatu, která je jedním ze stěžejních Obamových témat. Krátkou ukázku z rozhovoru, který se bude celý vysílat v neděli, ve čtvrtek zveřejnila stanice BBC.

Attenborough je více než šest desetiletí popularizátorem přírodních věd a známým průvodcem pořadů o přírodě. Obama se v rozhovoru vyznal z toho, že jeho práci sleduje již od svého mládí, a že jej naučila mnohým věcem, zvláště v souvislosti s lidskou odpovědností za budoucnost planety.

"Nejednáme tak rychle, jak bychom potřebovali. A část toho, co jsem se od vás a z vaší skvělé práce naučil, je, že ekosystémy jsou vzájemně propojeny. Pokud jen jedna země dělá správnou věc a ty ostatní ne, problém nevyřešíme. Budeme pro něj muset najít globální řešení," prohlásil v rozhovoru Obama v narážce na malou ochotu některých zemí omezovat emise skleníkových plynů, které podle většiny vědců zásadně přispívají k oteplování planety.

Americký prezident pokračuje v sérii netradičních mediálních prezentací témat, která považuje za důležitá a chce je podat atraktivní formou. Minulý týden se nechal vyzpovídat komikem Markem Maronem pro jeho internetový pořad. O pár týdnů dříve zase mluvil s několika mladými baviči, kteří prezentují své videoklipy na serveru YouTube, a snažil se získat mladé lidi pro svůj program veřejného zdravotního pojištění.

ČTK, ort


Diskuse ke článku