Nejlepšími městy pro život jsou Tokio, Vídeň a Berlín. Metropole Německa postupuje vpřed | Reflex.cz
nahoru

Nejlepšími městy pro život jsou Tokio, Vídeň a Berlín. Metropole Německa postupuje vpřed

Daniel Baret15. června 2015 • 18:00
Tokio
Tokio
• foto: 
Profimedia.cz

O Berlíně se už několik let hovoří jako o městě, které zaznamenává kvalitativní růst v mnoha oblastech. A je stále oblíbenější i pro české turisty. Už deset let se navíc objevuje v mnoha žebříčcích kvality života stále výš a výš. V časopise Monocle, který od roku 2008 vyhlašuje reprezentativní pořadí 25 nejlepších míst světa pro život, skončil letos Berlín už na třetím místě. Za japonským Tokiem a rakouskou Vídní.

 

Průzkum kvality života podle časopisu Monocle obsahuje hodnocení mnoha faktorů – čistotu vzduchu a kvalitu vody, architektonické počiny, vyhodnocuje úroveň kriminality, řeší otázky nabídky kvalitního jídla a pití, možnosti pro podnikání či dokonce věci týkající se například designu.

První Tokio je sice přelidněné, je zde ale velmi malá kriminalita, výborné služby, široká nabídka kulturního vyžití a dobré podmínky pro byznys. Vídeň je zase kladně hodnocena kvůli relativně levné a hodně rozšířené městské hromadné dopravě, má téměř 40 veřejných knihoven a z místního letiště se dostanete přímo až do 160 míst celého světa.

Berlín pak pokročil v mnoha směrech vpřed, čeká se ještě na otevření nového letiště. Ale německá metropole je stále častěji označována jako „sexy město současnosti“.

Zde je pořadí měst s „nejlepším životem“ podle časopisu Monocle:

Tokio, Vídeň, Berlín, Melbourne, Sydney, Stockholm, Vancouver, Helsinki, Mnichov, Curych, Kodaň, Fukuoka, Singapur, Kjóto, Paříž, Madrid, Auckland, Lisabon, Hongkong, Amsterdam, Hamburk, Ženeva, Oslo, Barcelona a americký Portland.

Daniel Baret

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Analogový Instagram: Jak také může vypadat fotka pořízená mobilem
PREMIUM X Karel Steigerwald: Duo zla, Zeman s Babišem, likviduje svobodu. Vy se na to díváte
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější