nahoru

Čínská společnost plánuje nahradit 90 % jejich pracovníků roboty

ber 10. května 2015 • 17:00
Čínská společnost plánuje nahradit 90 % jejich pracovníků roboty
Čínská společnost plánuje nahradit 90 % jejich pracovníků roboty
• foto: 
Profimedia.cz

Firma Precision Technology se sídlem v čínském Shenzenu plánuje nahradit 90 procent svých pracovníků roboty. O práci tak přijde kolem 1600 lidí, kteří předtím vyráběli součástky do smartphonů a jiné elektroniky. Na práci robotů bude dohlížet 200 živých zaměstnanců. Zprávu přinesl deník South China Morning Post.

Tento trend bude podle všeho v budoucnosti jen akcelerovat. Například Google ve spolupráci s Foxconnem, který vyrábí součástky pro Apple a další společnosti, plánuje nahradit většinu pracovníku (kterých je v průmyslové oblasti na jihu Číny milion) v továrnách roboty. Kromě toho, že roboti narozdíl od lidí nepobírají plat, tak si ani nic nemyslí, mohou pracovat 24 hodin denně na jednu směnu a neprotestují o lepší pracovní podmínky nebo vyšší plat.

Jestli tato revoluce v robotice přinese nová pracovní místa nebo bude pouze znamenat ještě větší nezaměstnost je zatím předčasné soudit. Ale jedno je jisté – pokud se vaše práce dá nahradit robotem, tak bude robotem nahrazena.

ber


Klíčová slova: reflex, Čína, robotiDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.