nahoru

Jedna z nejmenších zemí na světě, Nauru, zablokovala Facebook

ber 10. května 2015 • 08:00
Zakázaný Facebook
Zakázaný Facebook
• foto: 
Archív

Facebook byl oficiálně nařízením vlády zablokován v malé ostrovní zemi Nauru. Mnoho opozičních politiků tento krok nazývá začátkem diktatury. První o tom australské noviny ABC Australia.

Vláda říká, že Facebook byl zablokován z důvodu, že je na něm sdílena a šířena dětská pornografie. Kritici a opozice však tvrdí, že za vládním zákazem stojí fakt, že přes Facebook organizují lidé protivládní protesty.

Podle opozičního poslance Matthew Batsiua vláda zablokovala Facebook, protože “chce zničit platformu pro lidi, kteří kritizují korupci a netransparentnost současné vlády, jejíž politika hraničí s diktátorstvím.”

Nauru NauruFoto Google.com

Ostrovní stát Nauru leží v Mikronésii v Tichém Oceánu. Se svými 9378 obyvateli, kteří žijí na rozloze pouhých 21 čtverečních kilometrů patří k nejmenším zemím světa. Pro srovnání - rozloha Prahy činí 496 kilometrů čtverečních. 

ber


Klíčová slova: reflex, facebook, nauruDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.