nahoru

V Indickém oceánu existuje jeden z posledních kmenů, který žije jako v době kamenné

Daniel Baret 26. dubna 2015 • 16:00
V Indickém oceánu existuje jeden z posledních kmenů, který žije jako v době kamenné
foto: internal

Podle předpokladů žije „opuštěný“ kmen na ostrovu North Sentinel v Indickém oceánu už 60 000 let. Je absolutně odříznutý od moderní civilizace díky tomu, že je velice agresivní vůči cizincům a indická vláda, které ostrov patří, tam nepovoluje cesty. Proto je k dispozici i málo fotografií, které by život kmene zachycovaly. Indická vláda se sice sama pokusila několikrát navázat s domorodci spojení, ale i tyto pokusy selhaly.

O obyvatelích ostrova je toho málo známo – víme pouze, že kmen na ostrově čítá od 50 do 500 lidí a že se živí především rybolovem. Technologicky jsou obyvatelé ostrova stále v době kamenné. O ostrově napsal web dailymail.com.

Ostrov North Sentinel má kolem 90 kilometrů čtverečních a patří do souostroví Andamany. Dostupné informace naznačují, že kmen pořád používá oštěpy a jeho členové patří mezi vůbec poslední lidi na planetě, kteří skutečně nemají žádný kontakt s moderní dobou.

Daniel Baret


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.