nahoru

Speciální web na drogy považuje Prahu za třetí nejlepší konopnou destinaci. Vede Barcelona

vib 28. července 2014 • 10:00
marihuana
marihuana
• foto: 
Profimedia.cz

Je otázkou, zda je to pocta, nebo velký problém. Specializovaný web na lehké drogy, který se jmenuje WeBeHigh.org a mapuje tuto scénu pro zájemce a turisty po celém světě, považuje Prahu za třetí nejpopulárnější destinaci, kde se dá například lehce a za dobrou cenu pořídit marihuana.

Zdaleka nejpopulárnější je katalánská Barcelona, protože zde existují stovky takzvaných „konopních klubů a sdružení“, které využily díru v zákoně. Ta umožňuje kuřákům marihuany se sdružovat a kouřit trávu v soukromí a to bez možného zásahu policie. Úřady ve Španělsku zatím neví, jak šíření podobných klubů zabránit.

Praha je populární pro dostupnost a hlavně relativně nízkou cenu drog. V první desítce na webu nefiguruje v tomto směru známý Amsterdam, protože ti, co web sestavují, tam považují trh za příliš regulovaný a tím omezený.

Deset nejpopulárnějších míst na světě, kde se prý podle WeBeHigh.org dají pořídit poměrně jednoduše lehké drogy, jsou: Barcelona, Londýn, Praha, Melbourne, Perth, Vancouver, Berlín, Dillí, Paříž a Kodaň.

vib


Klíčová slova: reflex, konopi, PrahaDiskuse ke článku