nahoru

Šílenost ve Švédsku - mladý muž má nejdelší jméno na světě, skládá se ze 63 slov

Daniel Baret5. července 2014 • 14:00
Šílenost ve Švédsku - mladý muž má nejdelší jméno na světě, skládá se ze 63 slov
Šílenost ve Švédsku - mladý muž má nejdelší jméno na světě, skládá se ze 63 slov
• foto: 
Wordle.net

Teď dávejte hodně velký pozor a zkuste číst jméno, které zveřejnil web thelocal.se:

Kim-Jong Sexy Glorious Beast Divine Dick Father Lovely Iron Man Even Unique Poh Un Winn Charlie Ghora Khaos Mehan Hansa Kimmy Humbero Uno Master Over Dance Shake Bouti Bepop Rocksteady Shredder Kung Ulf Road House Gilgamesh Flap Guy Theo Arse Hole Im Yoda Funky Boy Slam Duck Chuck Jorma Jukka Pekka Ryan Super Air Ooy Rusell Salvador Alfons Molgan Akta Papa Long Nameh Ek.

Vypadá to jako naprostá šílenost, ale ve skutečnosti je to jméno jednoho pětadvacetiletého Švéda, které si oficiálně zaregistroval. Má tak podle všeho nejdelší jméno na světě.

Papa Long Nameh byl kdysi známý jako Alexander Ek. To je už ale dávno. Ek pochází z města Haninge poblíž Stockholmu a jména začal měnit, když mu bylo. Od té doby ho změnil už šestkrát a pokaždé si přidal hrst pečlivě vybraných titulů. Jak je to možné? Ve Švédsku si člověk může změnit jméno jednou zdarma a poté ho každá změna stojí 1000 švédských korun (kolem 150 amerických dolarů).

Švédská agentura (Skatteverket), která jména zaznamenává, nemá přitom žádný oficiální limit na to, kolik jmen člověk může mít. A tak bývalý Ek podle všeho právě drží v tomto směru světový rekord, jak napsal web thelocal.se.

Daniel Baret


Klíčová slova: reflex, svedsko, nejdelsi jmenoDiskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře