nahoru

Pivovarník Bernard: Taky jsem musel uplácet

Marek Stoniš 12. června 2014 • 10:00
Stanislav Bernard
Stanislav Bernard
• foto: 
Nguyen Phuong Thao

Dnes se osobně angažuje v Protikorupční nadaci Karla Janečka, není to však dávno, kdy byl nucen sám uplácet. Ve velkém rozhovoru v aktuálním vydání týdeníku Reflex přiznává, že po několika letech, kdy na půdě Českého svazu pivovarů a sladoven neuspěl se svým bojem proti uplácení hospodských, rezignoval: „V roce 2001 jsme za měsíc prodali necelých pět tisíc hektolitrů piva, což byla likvidační hranice. Nezbylo tedy nic jiného, než tehdejším hospodským, pro které byly peníze jedinou modlou, dávat úplatky taky. Jinak bych firmu přivedl do krachu.“

Stanislav Bernard ve svém rozhovoru říká, že politiku všedního dne přestal aktivně sledovat, místo toho jej trápí všeobecný úpadek kvality českých výrobků i řemesel. „České předpisy jsou na jedné straně velmi přísné, na straně druhé zase strašně benevolentní. Všechno nakonec diktuje nízká cena, kterou si vyjednají supermarkety. O kvalitu jde často až v poslední řadě,“ říká v novém vydání Reflexu.

RX 24 obálka RX 24 obálkaFoto Archív
Rozhovor s pivovarníkem Stanislavem Bernardem najdete v aktuálním vydání časopisu Reflex.





Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře