nahoru

Nejstarší člověk světa (116 let): Tři velká jídla denně, osm hodin spánku a relax

vib 5. března 2014 • 08:00
Misao Okawaová
Misao Okawaová
• foto: 
Archiv

Pokud se někdo narodil v předminulém století, tak už musí vědět, jak žít spokojeně a dlouho. Japonce Misao Okawaové je dnes 116 let a je nejstarším člověkem na planetě. Narodila se v Ósace 5. března 1898.

Misao Okawaová je stále poměrně svěží a její opatrovníci mají i rady na dlouhověkost. „Jí tři větší jídla denně, dává si záležet na pořádném spánku, spí kolem osmi hodin. A naučila se relaxovat, to ji drží v dobré kondici,“ říká Tomohito Okada, vedoucí domova důchodců v Kurenai, kde žena již 18 let žije. Jsme v Japonsku, proto je jedním z oblíbených jídel nejstaršího člověka světa samozřejmě sushi.

Okawaová se narodila v Ósace v rodině obchodníka. Vdala se v roce 1919 a měla tři děti, z nichž dcera a syn žijí. Má čtyři vnoučata a šest pravnoučat. Její manžel zemřel v roce 1931, tedy před dlouhými 83 lety. Paní se pak po desetiletí věnovala hlavně rodině.

vib
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.