nahoru

Pozor na hesla! Nejčastěji lidé používají číselnou posloupnost 123456

ČTK, lam 22. ledna 2014 • 18:00
Heslo
Heslo
• foto: 
profimedia.cz

Anglické slovo "password" - tedy heslo - už není nejběžněji rozšířeným nejhorším heslem mezi uživateli internetu. Překonala ho číselná posloupnost "123456", napsala online bezpečnostní firma SplashData, kterou citovala agentura AFP.

Firma SplashData zveřejnila svůj každoroční seznam nejhoršíchhesel a uvedla, že je to poprvé, co "password" ztratil první příčku a vyměnil si postavení s dosud druhým numerickým rivalem.

Na třetím místě se od roku 2012 drží "12345678" následované na čtvrté a páté příčcehesly "qwerty" a "abc123". V první desítce se poprvé umístiloheslo "iloveyou" (milujitě), které se dostalo na devátou příčku.

Na seznam se také poprvé dostala takováhesla, jako "adobe123" či "photoshop", což přimělo představitele firmy SplashData k varování, že užívat jakoheslo názvy používaného programu nebo stránek, na něž se uživatel přihlašuje, není příliš rozumné.

ČTK, lam


Klíčová slova: počítače, hesloDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.