nahoru

Nahé sportovkyně a studentky. Svlékly se pro charitu, feministky je za to kritizují

ual 3. listopadu 2013 • 09:00
Nahé sportovkyně a studentky. Svlékly se pro charitu, feministky je za to kritizují
foto: Winchester Sports Teams Undressed. The 2014 Charity Calendar

Sehnat peníze na charitu se dají nejrůznějšími způsoby. V posledních letech například i tím, že se sportovkyně, celebrity, ale i další ženy nejrůznějších povolání svléknou a nafotí kalendář. Ne vždy se ale setkají se vstříčným přijetím.

Například ženský veslařský tým z anglické univerzity ve Warwicku, který to udělal už loni, byl tvrdě napaden od některých feministických blogerek. Rozpoutalo to pak dlouhou a vášnivou diskusi i v mnoha anglických seriózních novinách. A to i přesto, že výtěžek z kalendáře byl poukázán na boj proti rakovině. Veslařky z Warwicku se přes všechny kontroverzenebo možná právě proto) rozhodly vyrobit podobný kalendář i na příští rok. Fotografie najdete v galerii. A jsou velmi decentní.

Podobný postup v případě shánění peněz na charitu zvolily i studentky ze slavné univerzity v Oxfordu. Akce se zúčastnilo letos 70 žen i mužů a jsou to elitní vysokoškolští závodníci z mnoha druhů sportů. I nad tímto postupem ale někteří kritici kroutí hlavou a poukazují na to, že přece Oxford, jedna z nejlepších univerzit na světě, by něco podobného neměla dovolit.

Na škole ve Winchesteru pak zvolili opatrnější postup při prezentaci svých nahých či polosvlečených sportovkyň. Ale opět to byla charita.

ual


Klíčová slova: reflex, charita, kalendar, sportovkyneDiskuse ke článku