Na škole ve Winchesteru pak zvolili opatrnější postup při prezentaci svých nahých či polosvlečených sportovkyň

Na škole ve Winchesteru pak zvolili opatrnější postup při prezentaci svých nahých či polosvlečených sportovkyň Zdroj: Winchester Sports Teams Undressed. The 2014 Charity Calendar

Ženský veslařský tým z anglické univerzity ve Warwicku
Ženský veslařský tým z anglické univerzity ve Warwicku
Ženský veslařský tým z anglické univerzity ve Warwicku
Ženský veslařský tým z anglické univerzity ve Warwicku
12
Fotogalerie

Nahé sportovkyně a studentky. Svlékly se pro charitu, feministky je za to kritizují

Sehnat peníze na charitu se dají nejrůznějšími způsoby. V posledních letech například i tím, že se sportovkyně, celebrity, ale i další ženy nejrůznějších povolání svléknou a nafotí kalendář. Ne vždy se ale setkají se vstříčným přijetím.

Například ženský veslařský tým z anglické univerzity ve Warwicku, který to udělal už loni, byl tvrdě napaden od některých feministických blogerek. Rozpoutalo to pak dlouhou a vášnivou diskusi i v mnoha anglických seriózních novinách. A to i přesto, že výtěžek z kalendáře byl poukázán na boj proti rakovině. Veslařky z Warwicku se přes všechny kontroverzenebo možná právě proto) rozhodly vyrobit podobný kalendář i na příští rok. Fotografie najdete v galerii. A jsou velmi decentní.

Podobný postup v případě shánění peněz na charitu zvolily i studentky ze slavné univerzity v Oxfordu. Akce se zúčastnilo letos 70 žen i mužů a jsou to elitní vysokoškolští závodníci z mnoha druhů sportů. I nad tímto postupem ale někteří kritici kroutí hlavou a poukazují na to, že přece Oxford, jedna z nejlepších univerzit na světě, by něco podobného neměla dovolit.

Na škole ve Winchesteru pak zvolili opatrnější postup při prezentaci svých nahých či polosvlečených sportovkyň. Ale opět to byla charita.