nahoru

Nahé hrdinky: Prohlédněte si odvážné fotografie žen, které překonaly rakovinu prsu

Lucie Drugdová19. října 2013 • 16:30
Nahé hrdinky: Prohlédněte si odvážné fotografie žen, které překonaly rakovinu prsu
foto: David Jay

Překonat těžkou nemoc stojí hodně sil. A co teprve, když se jedná o rakovinu prsu. Ta totiž často nevezme pouze energii, ale mnohdy připraví ženy o ňadra a s nimi také o jejich sebedůvěru. Fotograf David Jay ve svém projektu s názvem „Jizva“ vyfotil už přes sto žen, které i přeze všechny následky, které na nich rakovina zanechala, dokáží stát hrdě s hlavou vzpřímenou.

Ženám, které překonaly rakovinu prsu, zůstávají „válečná“ zranění v podobě jizev a mnohé dámy dokonce o svá ňadra přijdou. Pro některé z nich to ale není žádná překážka k tomu, aby se cítily krásné a stále stejně sexy. Právě ty sebevědomé bojovnice ve věku od osmnácti do pětatřiceti let začal fotit David Jay. K prvnímu snímku ho inspirovala jeho devětadvacetiletá kamarádka, které musely kvůli rakovině ňadro amputovat.

 

Právě to byl základní kámen jeho série s názvem „Jizva“. Nyní už jeho sbírka obsahuje přes sto snímků a na facebooková stránce má desetitisíce fanoušků. Podle umělce ženy těmito fotografiemi ukazují, že se smířily se vším, co musely podstoupit i s tím, že už jejich tělo nikdy nebude jako dřív.  David Jay doufá, že se prostřednictvím jeho obrázků alespoň rozvíří diskuze o prevenci této zákeřné nemoci.

Lucie Drugdová


Klíčová slova: rxrx, luciedrugdovaDiskuse ke článku