nahoru

Mělo to být UFO, ale zase Rusům jen něco upadlo

Jan Jandourek22. srpna 2013 • 13:00
Ufo
Ufo
• foto: 
Youtube.com

Vypadalo to hodně slibně, astronaut NASA Chris Cassidy objevil nedaleko Mezinárodní vesmírné stanice neidentifikovaný létající objekt, tedy UFO. Videozáznam s UFO letícím kolem ISS se objevil na jednom z kanálů NASA a na You Tube.

Cassidy uviděl 19. srpna neidentifikovaný objekt prolétající kolem nákladní lodi Progress spojené s Mezinárodní kosmickou stanicí. Bohužel se senzace nekonala, protože vyšlo najevo, že místo létajícího talíře to bylo jen pouzdro jedné z antén ruského modulu Zvezda, která je součástí stanice od roku 2000. Pro různé ufology to ale bude jasné, Rusové a NASA něco tají.

Jednou z výhod stoupenců záhadologických a spikleneckých teorií je to, že když chybí nějaká fakta, vždycky se dají položit sugestivní otázky: „Proč vláda mlčí?“ „Co skrývají?“ „Proč dokumenty z archivu zmizely?“ (Těžko dokázat, že tam někdy nějaké byly.)

V každém případě dnes lidem chybí ohledně kosmických letů vzrušení. Plány na dobytí kosmu se v posledních desetiletích zredukovaly na pěstování řas a všelijakých pavouků na oběžné dráze, což už asi daňovým poplatníkům přijde málo. Nějaké pořádné UFO by se hodilo, ale asi si musíme počkat.

Čemu lidé věří? 10 nejpodivnějších konspiračních teoriíKlíčová slova: reflex, jandourek, ufo, vesmirna staniceDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,710
28,440
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější