nahoru

Drsňáci s citlivou duší: Muži se předvádí v typicky ženských pózách

Lucie Drugdová21. srpna 2013 • 12:00
Drsňáci s citlivou duší: Muži se předvádí v typicky ženských pózách
foto: Nir Arieli

Za svou citlivost se muži většinou stydí, a proto ji často skrývají. Jak by to ale vypadalo, kdyby všechny své pocity dávali najevo? Zranitelnost a křehkost mužské duše se snažil odhalit fotograf Nir Arieli, když pro svůj projekt naaranžoval mladíky do typicky dámských póz a výrazů.

Říká se, že chlapi nepláčou. Nebo to o sobě alespoň velká část z nich tvrdí. Ve společnosti je totiž muž, který dává příliš najevo své city, považován za zženštělého. Právě kvůli tomu, aby páni tvorstva nevypadali jako slaboši, skrývají svou zranitelnost za drsné výrazy, silácká gesta nebo arogantní poznámky.

Fotograf Nir Arieli se ale rozhodl ukázat, že pláč rozhodně není jen ženskou záležitostí a pěkně „poslzet“ si může i dvoumetrový svalovec s pověstí lamače dámských srdcí. Vybral si proto skupinku mužů, kteří na něj vyzařovali přirozenou jemnost. Tyto muže postavil před objektiv v pózách a s výrazy, které jsou charakteristické pro ženy.

Arieli se tímto dílem chtěl především pozastavit nad nesmyslností potlačování některých vlastností člověka a apelovat na přirozenost v projevování emocí. Jak moc se mu v jeho sérii fotografií podařilo vypustit na povrch křehkost mužské duše, můžete posoudit sami.

 

 

Lucie Drugdová
Diskuse ke článku