nahoru

Deník obviněného JXD: Policie využívá zákony zcela selektivně

Jiří X. Doležal 19. srpna 2013 • 05:00
Policie
Policie
• foto: 
Profimedia.cz

Policie stíhá lidi ne podle zákona, ale výběrově. Protidrogová policie neřeší závažné kriminální delikty kolem pašování drog, ani když jí veškeré důkazy přinesete pod nos. Nyní už chápu, proč: Policisté prostě nemají na takové blbosti jako desítky kilogramů hašiše čas, protože čtou Reflex, jestli by mě nemohli z něčeho obvinit.

V roce 2001 jsem si s přítelkyní pronajal byt a na nějakou dobu opustil svou garsonku. Klíče jsem půjčit člověku, kterého jsem měl za kamaráda a který se mi zcela profesionálně vetřel do přízně. Byl cizinec. A on si z mého bytu udělal překladiště pašovaných drog.

Když jsem na to přišel, nejdřív se mi udělalo špatně, pak jsem přemýšlel, jestli „normální“ policajty, nebo protidrogovku, a pak jsem se obrátil na Národní protidrogovou centrálu. Předal jsem jim několik kilogramů hašiše v pouliční ceně kolem milionu korun, kompletní dokumentaci k tomu, kdo mi ten hašiš umístil do bytu, jména pachatelů, a protože měli v bytě i vyřazený notebook, tak i velmi podrobné informace o fungování jejich mezinárodní zločinecké skupiny Karma Cowboys Kathmandu.

Nikdo z těch pašeráků nebyl na základě mého trestního oznámení potrestán, a skupina se přesto, že o nich prakticky vše protidrogová policie věděla, v následujících letech usadila na Moravě a nejméně do roku 2010, kdy jsem její činnost přestal monitorovat, pokračovala v pašování drog z Nepálu do ČR a dále do Skandinávie ve velkém.

Uběhlo deset let, já se oženil, a najednou začaly chodit - dokonce ani ne anonymně - výhružky nejem mně, ale i mojí tehdejší manželce. Jistý severomoravský neonacista Čestmír Křenek - podepisující se jako Neo-Fešák - mi napsal tyto milé vzkazy. „Dolezale ty svine přestan psat!!!!!! Doležale to uz vanze prehaníš prestan psat ty clanky o nás (rozuměj neonacistech, pozm. jxd) !!!! chováš se jak ŽID!!!! ale aj na tebe dojde neboj a pozdravuj svojí SSuku Alex.....a jestli me das na PČR klidne dej.“ Moje trestní oznámení policie odložila, že o nic nejde.

Já jsem, jak laskavý čtenář ví, nyní stíhán pro šíření toxikomanie otištěním anekdoty a hrozí mi za žert pět let vězení. Je milé, že protidrogovka považuje anekdotu otištěnou v Reflexu za větší drogový problém než desítky kilogramů pašovaných drog, stejně tak je milé, že zatímco výhružky novináři trestné nejsou, tak když novinář udělá vtip, tak to trestné je a úřady jej nemilosrdně potrestají.

Naštěstí v tom nejsem sám. Jak laskavý čtenář rovněž ví, exposlanci ODS, takzvaní trafikanti, byli měsíc na vazbě a dodnes jsou obvinění za to, že složili poslanecký mandát a přijali místa v dozorčích radách státních podniků. Paní Livie Klausová s manželem před prezidentskými volbami překvapivě změnili své celoživotní politické postoje a podpořili levicového kandidáta na prezidenta Miloše Zemana. Nyní se schyluje k tomu, že paní Klausová od Zemana dostane post velvyslance na Slovensku. Jde o stejný politický handl, jakého se dopustili ódéesáčtí trafikanti. Přestože jsem v této záležitosti podal trestní oznámení (úřady si ho momentálně přesílají podle místní příslušnosti), a přestože trestní oznámení ve věci podal i spolek pro podporu nezávislé justice Šalamoun, policie nekoná a paní Klausová nepojede na vazbu, ale do Bratislavy.

Policie prostě využívá paragrafy - často za cenu jejich totálního překroucení - k selektivnímu stíhání nově nastupující mocenskou klikou neoblíbených jedinců, kteří se ještě - jako my v Reflexu - do nově budované prokurátorské totality navážíme. Nejen stíhání mne a kolegy Plesla, ale i causa Šnajdr a spol. nejsou protikorupčními či protidrogovými causami, ale causami čistě politickými. Naše stíhání je boj o moc prokurátorsko-policejní kliky. Tady nejde o marihuanu, ale o svobodu slova.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.