nahoru

9 vynálezců, které zabily jejich vlastní vynálezy

REDAKCE 13. března 2013 • 06:00
9 vynálezců, které zabily jejich vlastní vynálezy
foto: wikipedia

Za inovaci, vývoj a posun civilizace kupředu se holt platí. I vlastním životem.

1. William Bullock


Bullock vynalezl tiskařský stroj, který neustále rotuje. V roce 1867 se mu do rotujícího stroje zapletla noha, kterou mu stroj následně usekl, Bullockovi se udělal zánět a následně gangréna, na kterou zemřel.

 

2. William Nelson


Nelson ve čtyřiadvaceti letech začal pracovat pro společnost General Electric. Zemřel v roce 1903 během testování motorizovaného kola, které sám sestrojil.

 

3. Henry Smolinsky


Smolinsky zemřel v roce 1973 po havárii létacího auta AVE MIZAR, které vyrobil.

 

4. Horace Lawson Hunley 


V roce 1863 sestrojil Hunley první ponorku určenou pro vojáky Konfederace během americké občanské války. Přestože se při prvním ponoru loď téměř potopila, posádka přežila a Hunley zahynul až při druhé plavbě v Charlestonu, a s ním i všichni ostatní na palubě.

 

5. Alexander Bogdanov


Fyzik, který vynalezl systém krevních transfuzí a sledoval jejich zdravotní dopady na člověka. Zemřel po dvanácté transfuzi, kterou provedl sám na sobě v roce 1928. Použitá krev měla pro něj nevyhovující krevní skupinu.

 

6. Harry K. Daghlian Jr. a Louis Slotin


Dva fyzici, kteří prováděli pokusy s plutoniem v rámci projektu Manhattan. Oba zemřeli na následky radioaktivního ozáření v letech 1945 a 46.

 

7. Karel Soucek


Kaskadér českého původu vynalezl barel, ve kterém byl schopen překonat Niagarské vodopády. Naporpvé se mu pokus zdařil, napodruhé bohužel ne, zemřel na následky zranění při dopadu barelu na hladinu řeky.

 

8. Max Valier


Muž, který vynalezl tekuté palivo do raketového motoru a byl zabit při testování svého vynálezu poté, co palivo vybouchlo.

 

9. Thomas Andrews


Možná nejznámější nešťastný vynálezce. Byl tím, který šéfoval týmu stavitelů lodi Titanic. Zemřel při její havárii spolu se stovkami cestujících v roce 1912.

 

REDAKCE


Klíčová slova: rxrx, redakceDiskuse ke článku