I během mateřské dovolené můžete na své kariéře pracovat

I během mateřské dovolené můžete na své kariéře pracovat Zdroj: Shutterstock

Vy si díky hlídání odpočinete a vaše děti si vytvoří vztah s vašimi blízkými
Krátké několikaminutové bloky, které si vyhradíte jen pro sebe, vaši psychiku posílí
Udržujte během mateřské dovolené kontakt s okolním světem. Pracujte na tom, abyste se po návratu do zaměstnání cítila sebevědomě
Když se naučíte tvořit firemní reporty, uplatníte se v nejrůznějších oborech
5
Fotogalerie

Nejste jen máma. Jak si nenechat ujet vlak v osobním ani pracovním životě?

Až děti vyrostou, až bude víc času, až se vrátíte do práce. Za pár let to přece bude snazší. Nebo ne? Když se upozadíte příliš, odskáčete to vy, váš vztah i vaše budoucí práce.

Láska nepatří na druhou kolej

Po narození dítěte se toho hodně změnilo. Nejmenší člen rodiny je na prvním místě a z vás jsou víc rodiče než partneři. Nenechte se připravit o vztah jen proto, že neustále řešíte provozní věci. Celá rodina budete spokojenější, když vám to bude s partnerem fungovat. 

3 tipy, jak posílit vztah v každodenním chaosu

1. Láska na pár minut: Na chvíli nechte povinnosti stranou. Nebavte se o dětech ani o práci. Dejte si najevo, že jste se na sebe těšili. I letmé dotyky oživí partnerskou lásku.

2. Zachrání vás hlídání: Ozvěte se rodině, přátelům nebo obětujte pár korun za paní na hlídání. Mimo stěny domácnosti se budete jeden na druhého líp soustředit.

Vy si díky hlídání odpočinete a vaše děti si vytvoří vztah s vašimi blízkýmiVy si díky hlídání odpočinete a vaše děti si vytvoří vztah s vašimi blízkými | Shutterstock

3. Potěšte se maličkostmi: Napište si přes den hezkou zprávu. Nachystejte partnerovi svačinu a přiložte milý vzkaz. Dejte si najevo, že vám na druhém záleží.

Najděte si čas na sebe, budete lepší máma

Uvařit, uklidit, postarat se o děti a přitom zůstat pozitivní a milá. Myslíte na celou rodinu, ale na vás už nezbývá čas?

Nejste sama. Někdy je toho moc a nejradši byste někam na pár dní zmizela. Pokud už delší dobu jedete na autopilota, musíte zakročit. Nakumulované problémy ovlivňují vás samotnou i celou rodinu. Jak si najít čas pro sebe, když toho máte nad hlavu?

Vytvořte si rituál

Naplánujte si malé záchranné body, na které se budete těšit. Může to být ranní káva, protažení nebo třeba péče o pleť. Buďte svědomitá a dodržujte je každý den ve stejný čas. Tyto krátké oddechové pauzy vaši psychiku podrží. 

Krátké několikaminutové bloky, které si vyhradíte jen pro sebe, vaši psychiku posílíKrátké několikaminutové bloky, které si vyhradíte jen pro sebe, vaši psychiku posílí | Shutterstock

Tip: Vytvořte si pravidelný rituál i z učení. S počítačovými kurzy od Jsem v kurzu si zlepšíte svou kvalifikaci. Nyní s jedinečnou možností dotace od státu.  

Nepodlehněte trendu dokonalých matek

Nemusí být všechno jako z katalogu. Nejdůležitější je, abyste byla v pohodě. Napětí a stres totiž přenášíte automaticky na děti. Ty pak reagují neklidně nebo protivně. Spokojená máma = spokojené dítě.

Díky jaké radě budete ještě víc v pohodě?

Připravte se na návrat do práce včas

Po takové době možná budete mít pocit, že nemáte co nabídnout. Že jste se ocitla v úplně jiném světě. Jak se na den D připravit, aby byl pro vás návrat do zaměstnání snazší a klidnější?

Udržujte kontakty

Pište si se svými kolegy. Zeptejte se na aktuální změny v práci. Sledujte, kam se váš obor ubírá. Poslouchejte podcasty, které vás udrží v kontaktu s okolním světem.

Vzdělávejte se tak, aby to nebolelo

Využijte mateřskou k tomu, abyste se zlepšila ve svých dovednostech. Kurzy od GOPAS v rámci Jsem v kurzu zvládnete i online z pohodlí domova. Po jejich absolvování získáte certifikát, díky kterému si můžete najít třeba i lepší práci. A pokud byste si chtěli kurz zopakovat zdarma, není to problém. Díky Garanci získaných vědomostí můžete. Detailní informace o garancích se dozvíte na www.skola.cz.

Udržujte během mateřské dovolené kontakt s okolním světem. Pracujte na tom, abyste se po návratu do zaměstnání cítila sebevědoměUdržujte během mateřské dovolené kontakt s okolním světem. Pracujte na tom, abyste se po návratu do zaměstnání cítila sebevědomě | Shutterstock

Bez jakých pracovních dovedností se v roce 2024 neobejdete?

Doba se posouvá. Digitální dovednosti jsou dnes nutnost. Počítačové znalosti potřebujete i v oborech, které to dosud nevyžadovaly. Cítíte, že máte mezery? Nebojte se. Například kurzy POWER BI nebo MS Excel od Jsem v kurzu jsou vytvořené tak, abyste je s přehledem zvládla i vy

Tip: Chcete poradit s objednáním kurzu? Podívejte se na fotonávod zde.

Co je POWER BI?

S kurzem Microsoft Power BI Desktop se naučíte tvořit firemní reporty. Budete umět vyhledat potřebná data, dokážete s nimi dál pracovat a také z nich sestavit důležité reporty. V dalších POWER BI kurzech budete své znalosti rozšiřovat. 

Když se naučíte tvořit firemní reporty, uplatníte se v nejrůznějších oborechKdyž se naučíte tvořit firemní reporty, uplatníte se v nejrůznějších oborech | Shutterstock

Co jsou kontingenční tabulky?

Pomáhají sledovat data a vztahy mezi nimi. Firmy z nich získávají potřebné informace. Díky kurzu Microsoft Excel – praktické využití se učíte tvořit i používat kontingenční tabulky a další důležité funkce MS Excel.

Dokážete se uplatnit na trhu práce?

V současné době firmy hledají specialisty přes administrativu, marketing až po obchod. A to nejen na manažerských úrovních, ale i na nižších pozicích. Zvyšovat si kvalifikaci je tedy velmi žádoucí.

Získejte příspěvek až 50 000 Kč

Na vybrané počítačové kurzy získáte od Ministerstva práce a sociálních věcí příspěvek až do výše 50 000 Kč. Chcete po mateřské mít z čeho vybírat, až budete zkoumat pracovní nabídky? Klikněte zde a najděte si kurz, který vás bude bavit.