Kaufland otevřel u svých prodejen již 5 komunitních zahrad.

Kaufland otevřel u svých prodejen již 5 komunitních zahrad. Zdroj: Kaufland Česká republika v.o.s.

V loňském roce Kaufland podpořil 13 komunitních zahrad napříč celou Českou republikou.
V loňském roce Kaufland podpořil 13 komunitních zahrad napříč celou Českou republikou.
4
Fotogalerie

Kaufland rozdělí 1 000 000 Kč mezi komunitní zahrady

Češi jsou národ zahrádkářů. Ne každý si však může dopřát vlastní oázu klidu. I proto Kaufland na pozemcích u svých prodejen vybudoval již 5 komunitních zahrad, kde mohou lidé bezplatně pěstovat a trávit volný čas. Nyní obchodní řetězec otevírá druhý ročník unikátního grantového programu pro komunitní zahrady.

Projekt s názvem Už to roste, už to klíčí v loňském roce rozšířil a ve spolupráci s Nadací Via spustil první grantový program pro komunitní zahrady po celé České republice. Podpořeno bylo 13 skvělých projektů částkou 700 000 Kč. V letošním roce se obchodní řetězec rozhodl částku navýšit na 1 000 000 Kč.

Chcete ve svém bydlišti vybudovat komunitní zahradu či získat finance na provoz již existující zahrady? Tak neváhejte přihlásit svůj nápad a získejte až 100 000 Kč na jeho realizaci. O grant se mohou zájemci ucházet do 5. března 2023. Finanční příspěvek může být využit na vytvoření nové komunitní zahrady, vybavení pro existující zahrady, realizaci sousedských setkání, mentoring či pokrytí nákladů na práci koordinátora. O podporu mohou žádat neformální skupiny lidí, místní neziskové organizace založené na dobrovolnické práci, obce do 2 000 obyvatel či další organizace podporující komunitní život.

V letošním ročníku chtějí organizátoři podpořit hlavně projekty zahrad s přesahem. Takové, které nežádají jen o materiální vybavení, ale více zapojují veřejnost a zlepšují životní prostředí. Více informací najdete zde.

Kaufland Česká republika v.o.s.

Advertisement