nahoru

„Kdo překročí hranice s úmyslem nás napadnout, zemře!” Ukrajinská miss se údajně přidá k obraně země

Jan Studnička 27. února 2022 • 14:50
„Kdo překročí hranice s úmyslem nás napadnout, zemře!” Ukrajinská miss se údajně přidá k obraně země
foto: Instagram.com / @anastasiia.lenna

Jméno Anastasiia Lenna vám pravděpodobně nic neříká. Je to někdejší vítězka Miss Grand Ukraine a zástupkyně země na navazujícím Miss Grand International. Ale taky je to vlastenka a dlouhodobá fanynka zbraní, airsoftu a paintballu. Což z ní dělá ideálního influencera pro současnou Ukrajinu. A dobrovolníka pro boj s invazními silami Ruska. Jenomže…

„Jsem obecně veselá osoba, čistě proto, že mohu žít na tomhle nádherném světě. Pořád se usmívám a ráda potkávám nové lidi,” píše Anastasiia na svém webu. Až doposud by to byla klasická modelka, ale vypadá to, že od včerejška bude potkávat nové lidi hlavně přes zaměřovač. Aspoň tak to vypadá na internetu, který si z modelky udělal novou senzaci. A vlastně právem. 

Vítězka Miss Grand Ukraine 2015 pracovala několik let v Turecku jako moderátorka, hovoří pěti jazyky, ale především se ve volném čase věnuje paintballu a airsoftu, což z ní dělá v podstatě ideálního kandidáta pro dobrovolníka do ukrajinské armády. Ta už se v minulých dnech několikrát vyjádřila v tom smyslu, že vítá kohokoli, kdo je ochoten vzít zbraň do ruky. Včetně žen. Ukrajinská armáda má mezi svými vojáky vysoký počet žen, mluví se o nějakých šestatřiceti tisících. 

Svých sto tisíc followerů teď využívá, jak jen to jde. Pomáhá organizovat protesty v Istanbulu, sdílí ohlasy zahraničních médií, videa z fronty a tak dále, a tak dále, nicméně nemáme žádný důkaz o tom, že by se aktivně účastnila bojů proti Rusům. Víme jen, že ta její fotka, která obletěla svět, kde má na sobě taktickou bundu a v ruce útočnou pušku… je z příspěvku, který byl dán na její instagram ještě před vypuknutím invaze. A je to airsoftová puška. 

Neříkáme, že Anastasiie nestřílí agresory, ale taky nemáme důkaz, že by střílela. Rozhodně shání peníze po sítích a zkouší organizovat podporu v zahraničí, ostatně každý bojuje, jak nejlépe umí.

Jan Studnička
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.